به طراحی , اجرا و نگهداری فضای سبز گروه آیسان خوش آمدید

معرفی ایده های ناب برای فضای سبز شما

ایده های ناب برای طراحی فضای سبز

بررسی ایده های ناب برای فضای سبز

استفاده از ایده های ناب برای فضای سبز می تواند محیطی خاص و لاکچری را به وجود بیاورد. امروزه شرکت ها و افراد زیادی هستند که با استفاده از نرم افزارهای مخصوص به طراحی و شکل دهی فضاهای مختلف مشغول هستند. هدف از طراحی و اجرای ایده های ناب برای فضای سبز بالا بردن آراستگی ظاهری و نمای دیداری فضاهای مختلف عمومی و خصوصی می باشد. مدل سازی فضای سبز یا محوطه سازی برای منازل ویلایی، مجتمع های آپارتمانی، فضای سبز شهری مثل پارک ها و بوستان ها انجام می شود.

فاکتورهای مورد توجه در ایده های ناب برای فضای سبز

ایده پردازی فضاهای متفاوت توسط یک طراح فضای سبز پکیچ کلی است که همه محوطه های بزرگ و کوچک را به تناسب شرایط در بر می گیرد. هرچند اندازه و وسعت فضاهای مختلف می تواند به عنوان یک فاکتور تعیین کننده در نوع طراحی و آراستگی عمل نماید اما روال و فرایند طراحی بر زیبایی و آراستگی ظاهری استوار بوده و کوچک یا بزرگی بودن فضای سبز در آن تاثیری ندارد.‌

در طراحی برای فضای سبز به جهت بالا رفتن کیفیت زیبایی و آراستگی فضای پیرامون فاکتورهای زیادی می توانند دخیل باشند که از مهمترین آن ها می توان به مواردی مثل ایده طراحی مسیرها و معابر سنگ فرش در طرح ها و نقش های مختلف، طراحی برکه کوچک، آب نما در میان فضای باز، طراحی و اجرای فواره های آب در طرح ها و نقشه های مختلف، کاشت گل ها و گیاهان مختلف طبیعی و تزیینی، برق کشی و نور پردازی مناسب و … اشاره کرد.

 

استفاده از ایده های ناب برای طراحی فضای سبز

 

 البته باید توجه داشت که هرچند برای طراحی فضای سبز ایده های مختلف را می توان مورد بررسی قرار داد ولی باید توجه داشت که آیا امکان اجرای این ایده ها وجود دارد و یا فقط در حد ایده پردازی باقی می ماند و یا در صورت اجرا هزینه های زیادی را برای تعمیر و نگهداری به صاحبان حقیقی و حقوقی فضاهای سبز  تحمیل  می کند.

 امروزه برای بالا بردن کیفیت کار از نرم افزارهای سه بعدی برای طراحی و اجرای فضاهای سبز استفاده می شود که در صورت طراحی و اجرای درست می تواند نتایج قابل توجه و خارق ا العاده را  رقم بزند.

 آیسان گروپ از شرکت های با سابقه و فعال در عرصه مشاوره، طراحی، احداث و نگهداری فضای سبز است که می تواند ایده های ناب برای فضای سبز را با استفاده از امکانات و نیروهای خود با کیفیت مناسب جامع عمل بپوشاند.

از جمله ایده های ناب برای فضای سبز : خلاقیت در طراحی معابر و راهروها

از ایده های ناب و خلاقانه ای که در ایجاد فضای سبز می تواند مورد استفاده قرارگیرد طراحی و اجرای معابر و راهروهایی است که به سمت یک نقطه کانونی یا چشم انداز هدایت شده و یک منظره زیبا و رویایی را به وجود می آورند.

این نقطه کانونی یا چشم انداز می تواند یک آلاچیق، فضای نشستن، فواره، برکه،  مجسمه و یا یک آب نمای زیبا باشد. این منظره پردازی می تواند در قالب طراحی فضای سبز اتفاق بیفتد.

استفاده از ایده های خلاقانه و بکر می تواند در طراحی این راهرو ها یا مسیرهای عبور به قدری جذاب و چشم نواز باشد که لحظات و دقایق متمادی چشمان بیننده را به سوی خود جلب کرده و او را غرق در زیبایی و چشم نوازی خود کند.

هرچند ایده های ناب و بکر لازمه طراحی و ایجاد فضای سبز با کیفیت می باشد اما باید به این نکته توجه داشت که طراح و مجری کار بلد است که ایده ناب را پیاده سازی و قابل استفاده می کند آیسان گروپ با برخورداری از تجربه و سابقه مناسب می تواند گزینه ای مناسب برای مشاوره،  طراحی و اجرای ایده های ناب و بکر فضای سبز باشد.

خلاقیت در طراحی معابر و راهروها

 

چگونگی استفاده از ایده های ناب برای فضای سبز در نقطه کانونی

برای بالا بردن شکوه ظاهری فضای سبز ایجاد یک نقطه کانونی زیبا و چشم نواز می تواند بسیار کارآمد و راه گشا باشد.‌ ایجاد این نقطه کانونی در فضای سبز می تواند حاصل یک طراحی درست و حسابی شده یا رویای ذهنی باشد که در ذهن طراحان یا صاحبان فضای سبز شکل گرفته است‌.

طراحان یا صاحبان یک فضای سبز می توانند یک استخر را برای شنا به عنوان یک نقطه کانونی در فضای سبز ایجاد کنند تا در عین ایجاد زیبایی ظاهری باعث فراهم شدن طراوت در فضای سبز شوند.‌ ایجاد یک  فضای زیبا و دلنشین برای نشست های صمیمانه و دورهمی در قالب یک آلاچیق زیبا یا فضای نشستن لاکچری می تواند یک نقطه کانونی خارق العاده و زیبا در طراحی های فضای سبز باشد.

ایجاد یک برکه زیبا، فواره یا آبنمای سنگی می تواند با به حرکت در آوردن آب و ایجاد صدای شر، شر فضای زیبا و رویایی را در طراحی فضای سبز به وجود بیاورد و چشمان بیننده را به سوی خود جلب کند. خانه های ویلایی که در مرکز ملک ساخته می شوند اگر نمای زیبایی برای آن ها طراحی و اجرا  شده باشد می توانند به عنوان نقطه کانونی مرکزی عمل کنند.

در چنین شرایطی می توان با استفاده  روش های مختلف در طراحی مثل ایجاد راهرو های عبوری یا فضا های سبز چشم نواز که به سمت نقطه کانونی با استفاده از گل ها و گیاهان طبیعی و تزیینی هدایت می شوند یک فضایی زیبا و منحصر به فرد را خلق نمود.

طراحی و اجرای شومینه در فضای سبز

طراحی و ایجاد شومینه در فضای سبز برای نشست های دورهمی در فصول سرد سال می تواند از جمله ایده های ناب برای فضای سبز و فضا سازی باشد. شومینه هایی که به این شکل ایجاد می شود علاوه بر ایجاد گرما می تواند به عنوان کباب پز هم مورد استفاده قرار گرفته و فضای زیبایی را به وجود آورد.

برای ساخت شومینه در فضای سبز ممکن است از مواد مختلفی استفاده شود که طراحی و اجرای شومینه سنگی به روز تر بوده و بیشتر مورد توجه می باشد.

استفاده از گل ها و گیاهان: ایده های ناب برای فضای سبز

شناخت انواع گل ها و گیاهان و استفاده مناسب از آن ها می تواند راهکاری مناسب برای فضای سبز و آراستگی فضای پیرامونی باشد. گلها و گیاهان از تنوع زیادی برخوردار هستند که انتخاب و جا نمایی درست آن ها می تواند باعث بالا رفتن کیفیت دیداری فضای سبز شود.

مشورت با فعالین عرصه گل و گیاه و یا استفاده از فضای مجازی برای استفاده از گل ها و گیاهان زینتی به شکل مناسب می تواند راهکاری هوشمندانه برای طراحی فضای سبز باشد.

سخن پایانی

استفاده از ایده های ناب و خلاقانه می تواند راهکاری مناسب برای فضای سبز باشد. ایده های ناب و خلاقانه در صورت اجرای درست می تواند باعث بالا رفتن کیفیت طراحی شده و جلوه دیداری آن را افزایش دهد‌.

از ایده های ناب برای فضای سبز می تواند در طراحی خانه های ویلایی و مجتمع های مسکونی، هتل ها و تالارهای پذیرایی یا فضا های سبز عمومی مثل پارک ها و بوستان ها استفاده نمود.

امروزه با استفاده از نرم افزارهای طراحی سه بعدی می توان قبل از اجرا، انواع طرح های مختلف خلاقانه و ناب را تولید و پس از عیار سنجی طرح های ایجاد شده نسبت به اجرای آن ها  تصمیم گیری نمود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *