به طراحی , اجرا و نگهداری فضای سبز گروه آیسان خوش آمدید

طراحی فضای سبز و اجرای فضای سبز

داشتن یک فضای سبز و پویا در محل سکونت و یا کار شما می تواند حس سرزندگی و احساس آرامش و پیشرفت را در شما بیشتر کند.
تیم مجرب طراحی , احداث و نگهداری فضای سبز آیسان گروپ با بکارگیری روش‌های حرفه‌ای و استفاده از مواد با کیفیت بالا ، برای شما بهترین راهکارهای طراحی و اجرای فضای سبز را به ارمغان می‌آورد. از باغچه‌های خانگی گرفته تا فضاهای سبز شهری، در هر محیطی با توجه به شرایط موجود، طرحی منحصر به فرد و جذاب برای شما ارائه می‌کنیم. استفاده از باغبان های ماهر،تعهد متخصصین بخش اجرا و نگهداری، ضمانت خدمات با کیفیت در دستور کار آیسان گروپ قرار دارد.
ما به دنبال ایجاد فضاهای سبز زیبا، کارآمد و پایدار هستیم. به همین دلیل از بهترین مواد و تجهیزات با کیفیت بالا استفاده می‌کنیم و طرح‌هایی را ارائه می‌دهیم که هم زیبا هستند و هم باعث بهبود کیفیت هوای اطراف محیط شما می‌شوند

از طراحی فضای سبز تا اجرای آن

فضای سبز محلی است که این روزها بیش از پیش، به وجود آن نیاز داریم. مکانی طبیعی که افراد برای به دست آوردن آرامش و تجدید قوا به آن روی می آورند که با گذر زمان و صنعتی شدن شهرها و پدیدۀ آپارتمان نشینی، ابعاد آن روز به روز تقلیل یافته و کوچکتر شده است. طراحی فضای سبز و اجرای فضای سبز برای فضاهای متفاوت علاوه بر آنکه می تواند باعث طراوت و تازگی محیط شود، از نظر ظاهری و جلوه دیداری هم می تواند زیبایی آن ها را افزایش دهد.

به طور کلی مراحل طراحی فضای سبز و اجرای فضای سبز برای رسیدن به نتیجه مطلوب در چند مرحله انجام می شود که به ترتیب اولویت از طراحی فضای سبز شروع کرده تا به اجرای فضای سبز و در نهایت به نگهداری آن برسیم. با بهره گیری از سبک های طراحی فضای سبز می توان براحتی آن را مناسب با هر فضایی طراحی و احداث نمود. داشتن فضای سبزی بدون طراحی اصولی، تنها محیطی آشفته و بی نظم را رقم خواهد زد که به دست آوردن آرامش در آن مشکل می شود.

طراحی فضای سبز

طراحی فضای سبز

قسمت طراحی در مورد فضای سبز برای همه فضاهای سبز از جمله طراحی فضای سبز ویلا ، فضای سبز حیاط منزل، پارک و غیره اولین گام و مرحله مقدماتی است که نیازمند طراحی سه بعدی برای ایجاد یک فضای سبز زیبا و‌ چشم نواز می باشد. طراحی اولیه اصولی و کارآمد منطبق با اصول فنی می تواند نقش مهمی در زیبایی ظاهری و کاربری فضای سبز داشته باشد.‌

در طراحی اولیه معمولا به چگونگی شکل گیری سازه های فضای سبز و گونه های مختلف گیاهان یا درختان، حوض و آبنما به دلخواه، راه های عبور یا فضاهای تردد، محل های نشستن‌‌ با آلاچیق یا بدون آلاچیق که قرار است در محل جانمایی شوند، پرداخته می شود.

سپس در طراحی سه بعدی نقشه اولیه احداث و طراحی فضای سبز شکل می گیرد. طراحی اولیه فضای سبز در برنامه های سه بعدی باعث می شود که قبل از انجام هر کاری بتوان فضای سبزی که قرار است در آینده خلق و احداث گردد، دیده شود و نسبت به برطرف کردن مشکلات آن اقدام‌ گردد تا در آینده مشکلی به وجود نیاید که نیاز به صرف هزینه های اضافی باشد. لذا طراحی اولیه فضای سبز می تواند نقش مهمی در کیفیت و بازدهی کار داشته باشد.‌

اجرای فضای سبز

اجرای فضای سبز

اجرای فضای سبز به شکل درست و اصولی و دقیق بسیار حائز اهمیت است. چراکه هر چقدر طراحی اولیه با کیفیت باشد و اصول مهندسی فضای سبز در آن رعایت شده باشد یک اجرای نامناسب و ناقص می تواند باعث افت کیفیت و زیبایی ظاهری فضای سبز شود.

شرکت های زیادی اجرای فضای سبز را انجام می دهند اما برای انتخاب یک شرکت مناسب و کارآمد بهترین روش بررسی نمونه کارهای انجام شده شرکت و کیفیت آن ها است تا بتوان به نتیجه مناسب دست پیدا کرد‌.

در زمان اجرای فضای سبز باید قبل از انجام هر کاری پیش بینی های لازم برای احداث فضاهای مختلف انجام شود تا در آینده تداخلی بین کارکرد فضاهای متفاوت صورت نگیرد. تداخل عملکرد باعث برهم خوردن نظم و پایین آمدن کیفیت کار می شود.

مثلا استفاده از گل ها و گیاهانی که به دلیل ساختار خاص خود حشرات زیادی را به خود جذب می کنند در کنار فضاهایی که برای نشستن تعبیه می شود می تواند عملکرد این فضا ها را دچار اختلال کند و نشستن در آن فضا را برای ساکنین سخت و غیر ممکن نماید.

قیمت طراحی فضای سبز

طراحی فضای سبز بسته به وسعت و حجم کار کاملا متفاوت است. ضمن اینکه شرکت های مختلف قیمت و تعرفه های متفاوتی دارند. قیمت طراحی محوطه و فضای سبز بر اساس متراژ و حجم کار و نیز المان های کاربردی محاسبه می شود. مطمئنا یک طراحی ساده با یک طراحی پیچیده کاملا متفاوت است و موجب کاهش و افزایش هزینه و قیمت می شود. یعنی هرچه سازه ها پیچیده تر باشد باعث افزایش هزینه ها می شود.

قیمت طراحی فضای سبز همچنین به عوامل دیگری از قبیل خوده مراحل طراحی هم تقسیم بندی می شود که شامل موارد زیر می شود:

 • طراحی دو بعدی :
 • طراحی سه بعدی
 • فاز 1
 • فاز 2
 • نرم افزار مورد استفاده در طراحی

برای دریافت راهنمایی و مشاوره دقیق طراحی فضای سبز محوطه و همچنین قیمت طراحی فضای سبز و قیمت محوطه سازی فضای سبز می توانید از تجربیات، علم به روز و قیمت های مناسب گروه طراحی فضای سبز آیسان خلیلی استفاده کنید.

 

قیمت فضای سبز و هزینه فضای سبز

قیمت طراحی و اجرای فضای سبز با توجه به نوع طراحی، شرکت طراح و اجرا کننده محوطه سازی، نوع گل ها و گیاهان ( گیاهان بوته ای، کهن سال ، چمن )، کیفیت مواد اولیه‌ و نیز ساده یا پیچیده بودن طراحی می تواند متفاوت باشد. همچنین اندازه و متراژ فضای سبز بسته به المان ها و فاکتورهای مختلف نظیر سبک طراحی فضای سبز شامل فضای سبز باغ ژاپنی و دیگر سبک ها می تواند باعث افزایش یا کاهش هزینه فضای سبز شود.

قبل از اجرای فضای سبز باید یک برآورد کلی و اصولی از هزینه های اجرای فضای سبز با مصالح و گل ها و گیاهان مختلف انجام شود تا بتوان بهترین تصمیم را برای انجام و اجرای فضای سبز مناسب و با کیفیت اتخاذ نمود.

هزینه های زیاد برای محوطه سازی و خرید گلها و گیاهان فقط به زمان اجرا محدود نمی شود و خود بخود می تواند باعث بالا رفتن هزینه های جاری نگهداری در کوتاه مدت و بلند مدت شود که برای همه افراد مقرون به صرفه نباشد. از طرفی به دلیل شرایط ناپایدار اقتصادی و نوسانات زیاد قیمت، تعیین یک رنج مشخص قیمت برای هر متر مربع طراحی فضای سبز کاری دشوار و غیر معقول می باشد. بنابراین بهترین روش برای اطلاع از قیمت های جاری طراحی هر متر مربع فضای سبز مراجعه به فضای مجازی و درگاه های ورودی شرکت های مختلف می باشد.

قیمت فضای سبز و هزینه فضای سبز

تعرفه فضای سبز

تعرفه فضای سبز با توجه به شرایط مناطق مختلف و فصول مختلف سال ممکن است متفاوت باشد. همچنین باید توجه داشت که به دلیل نوع و شرایط کارکرد شرکت های مختلف تعرفه های آن ها یکسان نبوده و ممکن است تا حدودی متفاوت باشد.

قیمت طراحی فضای سبز

 

طراحی فضای سبز ویلا

برای طراحی دکوراسیون یک فضا باید دانش و علم تخصصی و مرتبط داشت. ضمن اینکه در کنار آن بایستی مجهز به قوه خلاقیت و ذوق و سلیقه هنری بود. در طراحی فضای سبز ویلا باید به نکات متعددی توجه نمود.

 • ارزیابی محوطه ویلا : قبل از اعمال تغییرات در فضا و ایجاد محوطه سبز ویلا باید یک برنامه درست را طی نمود. ابتدا محیط را از جوانب مختلف بررسی کنید. ببیند جهت نور، وزش باد، سایه و آفتاب کجای ساختمان است. متراژ محیط و نقاط خاص را مورد ارزیابی قرار دهید. سپس آن را در یک نرم افزار مربوطه به صورت سه بعدی طراحی نمایید
 •  هماهنگی در فضا سازی : درطراحی فضای سبز ویلا به وحدت و هماهنگی بین عناصر مخلتف توجه نمایید. در این فضا قرار است تلفیقی مناسب از طبیعت، عناصر زینتی و بنای ساختمانی وجود داشته باشید. بایستی در یک مسیر مشترک و مضمون واحد کنار هم قرار بگیرند.
 •  رنگ بندی در طراحی فضای سبز ویلا: در مدلسازی فضای سبز ویلا قرار نیست فقط از رنگ سبز کمک بگیرید. در این طراحی انواع رنگ با درجه های کم و زیاد مورد استفاده قرار می گیرند. فقط کافیست هر رنگ را به خوبی بشناسید.
  بدانید کدام یک رنگ گرم بوده و کدام یک سرد می باشد. گیاهان اغلب در رنگ سبز به فضا اضافه می شوند. اما در این بین گل ها نقاط قوت و متغیر محسوب می شوند. از رنگ آبی برای احداث حوض بزرگ و یا استخر استفاده نمایید.
 • ابعاد ویلا: در طراحی فضای سبز ویلا به محوطه ویلای مورد نظر توجه کنید. برخی معتقدند برای یک ویلای کوچک امکان مانور زیادی بر روی فضای سبز آن وجود ندارد. اما کاملا در اشتباه هستند. اگر محوطه ویلای شما بزرگ باشد، امکان ساخت و طراحی به صورت گسترده وجود دارد. اما اگر فضای کافی ندارید از پشت بام ها می توانید استفاده کنید
طراحی و اجرای فضای سبز ویلا
طراحی فضای سبز ویلا

شرکت طراحی و اجرای فضای سبز

شرکت طراحی و اجرای فضای سبز با توجه به تجربه، سابقه کار، نوع پرسنل و میزان تبحر می تواند نقش مهمی در کیفیت و نتیجه کار داشته باشد لذا پروژه باید به افراد و شرکت های ماهر و کارآمد سپرده شود.

شرکت های طراحی فضای سبز به شکل مجزا طراحی اولیه فضاهای سبز را انجام می دهند. معمولا کارشناسان شرکت های طراحی و اجرای فضای سبز ابتدا فضای مورد نظر را مورد بازدید قرار داده و پس از سنجش و ارزیابی دقیق شرایط نسبت به انجام طراحی محوطه فضای سبز آن اقدام می کنند.‌

نکته ی بسیار ارزشمند در انتخاب شرکت طراحی فضای سبز این است که برخی شرکت ها از متخصصان معماری در این زمینه بهره می برند تا کار طراحی فضای سبز را انجام دهند. اما باید گفت که رشته هایی چون معماری عمومی، معماری منظر و غیره تخصص لازم را برای ارائه طرح اصولی و استاندارد ندارند چرا که گیاهان را به خوبی نمی شناسند و محیط کشت و یا المان های مربوط به طراحی را در نظر نمی گیرند. اینکار می تواند موجب ضررهای جبران ناپذیر مالی و زمانی برای کارفرما شود. حتی ممکن است در زمان اجرا و یا انتقال فاز اجرا به مجموعه دیگر نیز امکان پیاده سازی طرح وجود نداشته باشد.

شرکت طراحی فضای سبز

با توجه به گسترش طراحی های رایانه ای و استفاده از نرم افزارهای مختلف، شرکت های طراحی و اجرای فضای سبز هم از برنامه های طراحی سه بعدی فضای سبز استفاده می کنند تا قبل از انجام هر کاری مدل اولیه را ببینند و به جمع بندی مناسبی برسند. اینگونه کارهای اجرایی فضای سبز با دقت بیشتری انجام شود.

طراحان فضای سبز تلاش می کنند تا با استفاده از روش های جدید و به روز طراحی فضای سبز ، کیفیت و بازدهی کار طراحی و اجرای فضای سبز را افزایش داده و طرح های مناسبی را در طراحی فضای سبز به مجریان و سفارش دهندگان تحویل دهند.

طراحان فضای سبز

آشنایی با سبک های متفاوت طراحی فضای سبز و انتخاب آن

قبل از هر چیز باید به این مهم توجه داشت که سبک ساختمانی که در محوطه بنا شده، با سبک طراحی مورد نظر شما تطابق دارد یا خیر. مجموعه طراحی فضای سبز آیسان خلیلی آذر ، شما را با سه سبک مختلف از طراحی های فضای سبز آشنا می کند تا با دیدی بازتر و علم بیشتر، طرح مناسبی را برای فضای مورد نظر خود انتخاب کنید.

محوطه سازی مدرن

محوطه سازی مدرن، سبکی زیبا برای هر اقلیمی

محوطه سازی مدرن با اِلمان های مدرن سر و کار دارد که شامل شیشه، آبنماهای مدرن، استفاده از پوشش گیاهی به طور منظم و حساب شده و عنصر بتن و سنگ می باشند. در این سبک از تنوع رنگی بالا استفاده نمی شود اما می توانید با اضافه کردن رنگ های گرم در عناصر با تناژ پر رنگ، از ایجاد محوطه بی روح جلوگیری کنید.

بهتر است از گیاهانی با رشد بی رویه ، ظاهری شلوغ ، طیف گسترده و فرم های منحنی و پر پیچ و خمِ زیاد استفاده نکنید.

از سبک مدرن در بسیاری از طراحی ها نظیر طراحی فضای سبز رستوران، باغ و غیره نیز بهره گرفته می شود.

ویژگی های بارز محوطه سازی سبک مدرن :

 • داشتن خطوط منظم در طراحی
 • تکرار المان ها
 • ایجاد تقارن با گیاهان و فرم های ناهمگون
 • فرم های هندسی
 • خطوط مستقیم
 • زوایای تیز
 • استفاده هوشمندانه از تناژ رنگ سبز همراه با یک یا دو رنگ شاخص دیگر در محوطه
 • و داشتن فضاهای باز

محوطه سازی مینیمال

در سبک مینیمال از کمترین المان ها بیشترین بهره گرفته می شود تا فضایی ساده و شیک پدید آید. این سبک بیش از آنکه با گیاهان سر و کار داشته باشد، با فضا و عناصر مصنوعی محوطه سازی مثل شیشه و استیل در ارتباط است.

در اینجا المان ها محدودترند. استفاده از رنگ های زیاد، چشم اندازی پر زرق و برق ایجاد میکند که مناسب فضای مینیمال نمی باشد. در طراحی مینیمال باید حواستان باشد تا همواره چمن ها مرتب و کوتاه شده باشد و شبیه یک فرش به نظر برسد. در چیدمان مینیمالیستی سعی کنید تنوع گیاهان فضای سبز خود را حداکثر به سه گونه محدود کنید. شمشادها گزینه مورد علاقه طراحان مینیمال است. غالبا رنگ مورد علاقه طراحان در سبک مینیمال خاکستری و تناژ طوسی، مشکی است.

محوطه سازی مدیترانه ای، بهشتی رنگارنگ و با طراوت

محوطه سازی مدیترانه ای یکی از پرطرفدارترین سبک های طراحی فضای سبز است. سبکی کاربردی و زیبا که در عین تاریخی بودن فرهنگ مدیترانه ای را نیز با خود دارد. این سبک در مناطق بسیاری طرفدار دارد و سازگار می باشد. منشا الهام این نوع سبک را باغ های ایران باستان می دانند.

شاخص های طراحی باغ مدیترانه ای:

 • دیوارهای بلند باغ برای حفاظت از بادهای خشک
 • ایجاد سایه در فضای نشیمن خارجی
 • عنصر آب ایده ای جذاب برای سبک های طراحی فضای سبز
 • کاشی های طرحدار و رنگی

کاشیکاری رنگی از ویژگی های بارز سبک مدیترانه ای است؛ المانی که این سبک با آن شناخته می شود.

گلدان در طراحی و اجرای فضای سبز

 • گلدان های بزرگ سفالی

گلدان های سفالی در شکل ها و ابعاد گوناگون از نوع سنتی از مشخصه های اصلی باغ های مدیترانه ای هستند. این گلدان ها را با گل های رنگارنگ و پرپشت تزیین می کنند.

سنگفرش در طراحی فضای سبز

 • سنگریزه، سنگفرش یا موزاییک

درختان میوه در طراحی فضای سبز

 • وجود درختان میوه

مرکبات، درخت زیتون، انگور و انجیر از درختان شاخص باغ های مدیترانه ای هستند.

در نهایت باید اضافه کرد انتخاب سبکی خاص از سبک های فضای سبز درست و اصولی نیاز به دقت و دانش کارشناسانه این حوزه را دارد. مجموعه  فضای سبز آیسان خلیلی آذر ، آماده هرگونه مشاوره و خدمت رسانی برای انتخاب هر نوع طراحی و ایجاد فضای سبز مورد نظر شما عزیزان می باشد.

3 پاسخ

 1. سلام امیدوارم عالی باشید .
  بنده محوطه ای دارم برای ویلای شخصیم که متراژی حدود 2500 متر فضا برای فضای سبز در نظر گرفتم. در این راستا ممنون میشم که قیمت هر مترمربع از محوطه رو بفرمایید که چقدر هزینه طراحی فضای سبز می شود؟
  سپاس.

  1. سلام دوست عزیز، ممنون.
   قیمت طراحی فضای سبز بر مبنای متراژ مورد نظری که طراحی می شود و نیز متریال های کاربردی در هر متر مربع و در ادامه هم با توجه به حجم کار تخمین زده می شود. برای مشاوره دقیق می توانید با کارشناسان خبره مجموعه تماس بگیرید.

 2. سلام وقت خوش. پلان طراحی فضای سبز بنده آماده اس و به دنبال شرکتی هستیم که اجرا کننده باشه، ممنون میشم شرایط رو بفرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *