به طراحی , اجرا و نگهداری فضای سبز گروه آیسان خوش آمدید

مشاوره گیاه پزشکی

مشاوره گیاه پزشکی

مشاوره گیاه پزشکی  با توجه به کمبود و آسیب های اجزای گیاه و محصول، علت را شناسایی کرده و برنامه غذایی مناسبی را برای گیاهان تجویز می کند که این برنامه می تواند فصلی و دوره ای باشد. این روش در گیاه باعث زایش برگ، گل و محصول بیش تر می شود و کمبود عناصر گیاه را جبران می کند. با درمان به موقع می توان تا حد زیادی از آسیب های غیرقابل جبران جلوگیری کرد. پس تا زمانی که بیماری گیاه از کنترل خارج نشده و بافت آن آسیب زیادی ندیده، برای درمان آن اقدام کنید.

سلامت گیاه به عوامل زیادی از جمله نور، خاک مناسب، دما، تغذیه و شرایط نگهداری بستگی دارد. علاوه بر این ها، آفات گیاهان اغلب به واسطۀ حشرات و کرم ها بروز می کند و شامل قارچ ها، نماتود ها، باکتری ها و ویروس ها می شود. این آفات و بیماری ها گاها رشد و باروری گیاه را متوقف کرده و به بافت آن آسیب می زنند و در نهایت چشم انداز فضای سبز را نازیبا می کنند.

مشاوره گیاهپزشکی چیزی در حدود بازه قیمتی 350 هزار تومان تا یک میلیون تومان و در مواردی بیشتر میشود.

اهمیت گیاه پزشکی

گیاه پزشکی برای نگهداری گیاهانِ یک باغ یا فضای سبز و همینطور گل های آپارتمانیِ داخل منزل بسیار مهم است؛ چراکه در صورت بروز این بیماری ها در یک گیاه، امکان انتقال آفت به سایر گیاهان نیز وجود دارد. آفات و بیماری در گیاهان به شکل پژمردگی و پوسیدگی، زرد شدن و ریزش برگ ها، بروز سوراخ و خال های قهوه ای روی برگ، کم پشت شدن برگ ها و گل های کم، سوختن و توقف رشد گیاه، بروز می کند. در صورت مشاهده این علائم فورا برای درمان گیاهتان اقدام کنید.

مشاوره گیاهپزشکی به چند عامل مهم بستگی دارد:

  • مجموعه آیسان خلیلی آذر صرفا مشاوره گیاه پزشکی را برای فضای سبز بیرونی ، انواع باغ و محوطه ویلاها انجام می دهد.
  • مشاوره گیاهپزشکی در منطقه کرج هم بصورت تلفنی و آنلاین امکان پذیر است و هم حضوری که مبلغی معادل 350 هزار تومان می شود.
  • مشاوره گیاهپزشکی خارج از منطقه کرج و بصورت حضوری بر حسب مسافت از 750 هزار تومان شروع می شود.
  • مشاوره گیاهپزشکی خارج از منطقه کرج و بصورت آنلاین مبلغی معادل 500 هزار تومان به ازاء هر ساعت را شامل می شود.

محدوده فعالیت استانی

فعالیت های گروه آیسان در زمینه هایی که نیاز به حضور است محدود به استانهای خاص می باشد و تنها طراحی و مشاوره خدماتی است که در سراسر کشور توسط گروه فضای سبز آیسان ارائه می شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *