به طراحی , اجرا و نگهداری فضای سبز گروه آیسان خوش آمدید

طراحی و اجرای فضای سبز در خوشنام

طراحی و اجرای فضای سبز در خوشنام کرج

هرچند منطقه خوشنام کرج منطقه ای ویلایی، سرسبز و زیبا است. منتهی برای داشتن یک باغ یا خانه ویلایی زیبا در این منطقه باید یک طراحی زیبا، اصولی و کارآمد اولیه منطبق با اصول فنی انجام شود. برای طراحی و ایجاد فضای سبز در خوشنام کرج و مناطق مختلف ابتدا باید شرایط اقلیمی و آب و هوایی منطقه مورد نظر مورد بررسی قرار گیرد تا بتوان با توجه به آن شرایط، گیاهان و درختانی که شرایط مناسبی برای رشد و نمو در آن منطقه دارند انتخاب و تهیه شوند.

همچنین باید توجه داشت که اجرای فضای سبز فقط محدود به کاشتن گل ها و گیاهان نمی شود بلکه در مرحله طراحی هم ، زیر ساخت های اولیه هم باید به شکل ویژه مورد توجه قرار گیرد. مثل فضای نشستن که می تواند در قالب انواع آلاچیق، میز و نیمکت خود را نشان دهد. یا طراحی و جای گذاری انواع آب نما، حوض، برکه و … که هم باعث زیبایی فضای دیداری باغ یا ویلا می شود و هم تازگی و طراوت هوا دو چندان می کند.

خیلی از افراد دوست دارند پخت و پز خوراکی ها را در خانه های ویلایی حتی المقدور در فضای باز انجام دهند که با توجه به سلیقه و نظر طراحان می توان انواع کباب پز ها را برای پخت غذا و کباب در محوطه باغ یا خانه های ویلایی احداث نمود.‌ اعمال محیط سبز خانه های ویلایی دارای شکل یکسانی نیست و معمولا با توجه به وسعت و شرایط محل احداث و سلیقه صاحبان آن ممکن است بسیار متفاوت باشند. پس برای این امر ابتدا باید طراحی اولیه با توجه به شرایط و سلیقه انجام شود سپس نسب به اجرای آن اقدام گردد.‌

برای ایجاد فضای سبز در خوشنام بهتر است از شرکت های معتبر و نام و نشان داری که در منطقه فعالیت می کنند استفاده شود.

 

اگر قصد ایجاد فضای سبز با اصول و طراحی منحصر به فردی را دارید همین حالا با ما تماس بگیرید.

 

طراحی فضای سبز در خوشنام کرج

 

طراحی فضای سبز در خوشنام

برای طرح‌ریزی فضای سبز در خوشنام این منطقه خوش آب و هوا ابتدا باید طرح اولیه به وسیله صاحبان باغ یا خانه ویلایی تهیه شود سپس این طرح در اختیار شرکت های معتبر و فعال در منطقه قرار داده شود تا با توجه به باید ها و نباید ها و شرایط اقلیمی منطقه نسبت به ارائه  طرح مناسب برای احداث یا بازسازی فضای مورد نظر اقدام شود.‌ در مدل سازی محیط سبز ابتدا باید نوع گل ها و گیاهان و چگونگی جانمایی آن ها مورد بررسی قرار گیرد تا بتوانند به یک طرح زیبا با چیدمان مناسب دست پیدا کنند.

طرح‌ریزی فضای سبز در خوشنام باید بر اساس بافت گیاهان، گل ها و درختانی که در این منطقه از نظر رشد و نمو بازدهی خوبی دارند انجام شود و از انتخاب گل ها و گیاهان تزیینی که ممکن است با شرایط آب و هوایی این منطقه همخوانی نداشته باشد خودداری شود. چون ممکن است نگهداری و پرورش آن ها علاوه بر سختی، هزینه های جانبی زیادی را هم به صاحبان پروژه تحمیل کند‌.

در گام برنامه‌ریزی می بایست حتی المقدور از یکنواختی خودداری شود و برای رسیدن به یک طرح متعادل از فاکتورهای مختلف به شکل مکمل استفاده شود تا بتوان زیبایی دیداری فضای مورد نظر را در حد بالایی مدیریت نمود. در مدل سازی محوطه سبز در منطقه خوشنام کرج شرکت های زیادی فعالیت می کنند که با توجه به سابقه، بازدید نمونه کارهای انجام شده و شرایط مالی می توان شرکت مناسب برای انجام اینکار را انتخاب نمود.

 

اجرای فضای سبز در خوشنام کرج

 

اجرای فضای سبز در خوشنام

پس از طراحی اولیه نوبت به اجرای آن می رسد که مرحله سخت کار می باشد. هرچند شرکت های زیادی هستند که طراحی و اجرا را به شکل  همزمان و مکمل انجام می دهند ولی برخی شرکت ها هم هستند که فقط در نقش مجری ظاهری می شوند و کار طراحی اولیه را انجام نمی دهند. لذا برای اجرای فضای سبز در خوشنام پس از تهیه طرح اولیه باید اجرای طرح به یک شرکت کارآمد و ماهر واگذار شود تا کار ایجاد محوطه سبز با کیفیت مناسب به انجام برسد.

فرق و تفاوت طراحی و ایجاد فضای سبز در آن است که طراحی اولیه بر اساس بایدها روی کاغذ انجام می شود و هیچ گونه محدودیتی برای انجام طراحی وجود ندارد. اما وقتی اجرای طرح اولیه آغاز می شود آن زمان است که نباید ها و مشکلات خود را نشان می دهند که گاهی اوقات پیاده کردن مدل طراحی شده را مشکل یا غیر قابل اجرا می‌کند. لذا برای جلوگیری کردن از ضرر و زیان مالی و از دست دادن وقت و زمان بهتر است مدل سازی اولیه و اجرا به شرکت های کارآزموده و با تجربه واگذار شود تا بتوان در کمترین زمان ممکن بهترین نتایج ممکن را به دست‌ آورد.

شرکت های زیادی هستند که  کار اجرای فضای سبز در خوشنام را انجام می دهند که می توان با توجه به شرایط بهترین گزینه را برای اجرای طرح انتخاب نمود و به نتایج مناسب دست پیدا کرد.

 

منطقه خوشنام کرج

 

منطقه خوشنام

خوشنام منطقه ای از توابع بخش مرکزی شهرستان ملارد در استان تهران بوده که امروزه با توجه به  تقسیمات جدید کشوری جز استان البرز به مرکزیت کلان شهر کرج می باشد. خوشنام منطقه ای ویلایی با پیشینه روستایی است که در گذشته های نه چندان دور با نام شهنام شناخته می شده است. از جاذبه های منطقه خوشنام  کرج داشتن کوچه باغ های زیبا و با طراوت است که پوشیده از درختان مختلف می باشند.‌ از ویژگی های این منطقه ویلایی وجود درختان کهن‌سال چنار به تعداد زیاد است که جلوه دیداری زیبایی به این منطقه جغرافیایی می دهند.

خوشنام منطقه ای جلگه ای با آب و هوای معتدل است که در گذشته آب شرب و کشاورزی این منطقه از قنوات مختلفی که در این منطقه جاری بوده تهیه می شده است. امروزه هم خوشنام منطقه ای سرسبز و ویلایی است که یک منطقه بکر و زیبا برای احداث ساختمان های ویلایی می باشد.

به دلیل ویژگی های مناسب آب و هوایی منطقه خوشنام ، کاشت اکثر درختان میوه در این منطقه امکان پذیر است و امروزه  علاوه بر درختان تزیینی و غیر ثمر ده  که برای زیبایی ظاهری کاشته می شوند از درختان میوه هم برای کاشت در فضاهای سبز این منطقه استفاده می شود. منطقه ویلایی خوشنام به دلیل نزدیکی به پایتخت و کلان شهر کرج می تواند یک منطقه آب و هوایی مناسب و بکر برای احداث یا خرید خانه های ویلایی برای بازسازی و ایجاد فضای سبز باشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *