به طراحی , اجرا و نگهداری فضای سبز گروه آیسان خوش آمدید

پروژه طراحی و احداث فضای سبز زیبادشت

فضای سبز زیبادشت

مشخصات پروژه فضای سبز زیبادشت

پروژه زیبا دشت در شهرک مسکونی زیبا دشت در نزدیکی محمد شهر و به سفارش آقای مهندس عبدی انجام شده است. در ادامه این مطلب قصد داریم به تفصیل به بررسی شرایط و اقدامات صورت گرفته در راستای پروژه بپردازیم.

 

بررسی شرایط اقلیمی و پوشش گیاهی زیبا دشت

شهرک مسکونی زیبا دشت در نزدیکی محمد شهر، منطقه‌ای با آب و هوای مرغوب و رطوبت کافی است. در این منطقه به دلیل فراوانی آب گوارا، گیاهان آب دوست ( گیاهانی که بیش از بقیه گونه‌ها نیاز به آب دارند ) به خوبی فرصت رشد پیدا کرده و برای زیبا کردن محیط قابل استفاده هستند.

خوب است بدانید که این منطقه با چنین شرایط آب و هوایی خود پوشش گیاهی غنی دارد و هیچ محدودیتی از جهت انتخاب گیاه ایجاد نمی‌کند. این فضا با شرایط اقلیمی ایده‌آل و با وسعت حدود ۵۰۰۰ متر مربع پتانسیل بالایی جهت طراحی فضای سبز دارد؛ در ادامه به اقدامات انجام شده در طی پروژه زیباسازی این محوطه خواهیم پرداخت.

 

گزارشی از مهمترین اقدامات پروژه فضای سبز زیبادشت

پروژه فضای سبز زیبادشت که پیش از اقدامات تیم، توسط پیمانکاری زیباسازی شده بود، در طی این پروژه تحولات قابل توجهی پیدا کرده است.  طراحی کاشت این پروژه کاملا به عهده مجموعه ما بوده و سعی شده در این طراحی المان‌هایی هماهنگ با عمارت به کار برود.

متریال به‌کار رفته از جمله سیمان، سنگ‌های سفید و ساختارهای کلی به شکل اول باقی مانده‌اند و هزینه زیادی از این جهت صرف نشده است. نورپردازی اجرا شده در این پروژه طبق طراحی برای بولد کردن عناصر مثل نقاط کانونی تعدادی از درختان است.

به منظور رشد بهتر گیاهان و درختانی که در حال کاشت بودند، پس از حفر گودال، کودها و خاک‌های غنی از مواد معدنی و آلی در آن ریخته شد تا گیاه علاوه بر آب کافی، شرایط دیگر رشد را نیز در اختیار داشته باشد.

بنا به علاقه‌مندی کارفرما به چمن طبیعی، تمام چمن‌های کشت شده کاملا طبیعی و با طراوت هستند و چمن‌های قدیمی ترمیم شده‌اند.

در گزارش کلی، پروژه زیبا دشت پروژه‌ای نیمه کاره است که اقدامات فضای سبز آن تا حدی تکمیل شده اما بنا به درخواست کارفرما تصمیم بر این شد که سرسبزی و گل و گیاه بیشتری به کار افزوده شود.

در راستای این تصمیم برای اقدام اولیه پروژه که قسمتی از فضا تنها با چمن طبیعی پوشیده شده بود طرح کاشت جدیدی طراحی شد و با افزودن سه کامیون گل‌های زینتی و گیاهان و درختان، فضا تحول تازه‌ای پیدا کرد.

افزون بر این مرز میانی باغ و طراحی و اجرای فضای سبز که تا پیش از اقدام ثانویه به حال خود رها شده بود، با ایده‌ای جالب و با استفاده از گیاهان زینتی تعیین و پوشیده شد به نحوی که حال این مرز به خوبی مشخص بوده و خود عنصری برای زیبایی بیشتر محیط است. بنا به گزارشات اخیر این پروژه با اقدامات صورت گرفته جهت زیباسازی محیط همچنان در حال پیاده سازی طرح و تکمیل است.

 

 

بعد از طراحی و احداث فضای سبز

 

 

 

 

 

 

 

 

عکس های قبل از طراحی و احداث فضای سبز زیبادشت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *