به طراحی , اجرا و نگهداری فضای سبز گروه آیسان خوش آمدید

طراحی فضای سبز سنتی

طراحی فضای سبز سنتی

فضای سبز سنتی

فضای سبز، می تواند گزینه بسیار خوبی برای آرامش روح باشد. امروزه، متاسفانه بسیاری از افراد به دلیل مشغله های زیاد از محوطه های سبز دور شده اند و این امر موجب شده تا روح آن ها آرامش کافی نداشته باشد. اما هیچ جای نگرانی نیست؛ امروزه متخصصان و طراحان تلاش می‌کنند تا در هر مکانی که حضوری دارید بتوانید یک محوطه سبز بسیار خوبی اعم از فضای سبز سنتی در نزدیکی خود داشته باشید و از وجود آن لذت ببرید.

امروزه، به لطف پیشرفت علم و تکنولوژی افراد زیادی در زمینه پیکربندی فضای سبز سنتی فعالیت می‌کنند. همانطور که می‌دانید، فضای سبز مدرن و امروزی که اکثر آن مصنوعی می‌باشد نمی تواند گزینه خوبی برای لذت بردن باشد. به همین دلیل، متخصصان دست به مدل سازی محوطه های سبز سنتی برده اند تا بتوانند موهبت چشم نواز را برای همه مردم به ارمغان بیاورند تا آن ها بتوانند طبیعت واقعی را احساس کنند. در ادامه با ما همراه باشد تا با مراحل و عملیات ساخت فضای سبز به شیوه سنتی بیشتر آشنا شوید.

 

فضای سبز سنتی

 

مراحل طرح بندی یک فضای سبز سنتی

متخصصان، برای آن که بتوانند یک محیط را به محوطه سبز سنتی زیبا و بدون نقص تبدیل نمایند، ابتدا می‌بایست محل مورد نظر را با دقت مورد بررسی قرار دهند. بررسی دقیق متخصصان شامل سنجش خاک، اندازه ایجاد فضای سبز و … می‌باشد. در مرحله دوم، آن‌ها سعی می کنند از محیط مورد نظر برای تاسیس فضای سبز سنتی عکس برداری نمایند تا بتوانند نقشه دقیقی برای آن ترسیم کنند. این امر موجب می‌شود تا متخصصان بتوانند مدل سازی فضای سبز به روش سنتی دقیقی را انجام دهند.

در مرحله سوم پس از نقشه کشی و اتمام آن، متخصصان به دنبال تزئیناتی برای پیکربندی فضای سبز سنتی می‌روند. استفاده از وسایل تزئینی از جمله حوض‌های رنگین آب، موجب می‌شود تا افراد بتوانند احساس بهتری در فضای سبز سنتی خود داشته باشند و لذت ببرند. در مرحله چهارم، پس از تخمین زدن دقیق قیمت احداث فضای سبز سنتی، متخصصان برای خلق فضای سبز سنتی با کمک کارگرانی حرفه ای اقدام می نمایند و تلاش می‌کنند تا بتوانند طراحی فضا‌های سبز سنتی را از اولین مرحله تا اخرین مرحله به بهترین شکل ممکن انجام دهند.

محوطه سبز سنتی منزل

طراحی فضای سبز سنتی در حیاط منزل

متاسفانه، امروزه بسیاری از مهندسان وجود محیط سبز سنتی را در حیاط منازل نادید گرفته اند و قسمتی از حیاط را به آن اختصاص نداده اند. وجود چنین محوطه سبز سنتی در حیاط منزل موجب می‌شود تا افراد بتوانند طبیعت واقعی را در خانه خود تجربه نمایند و در اوقات فراغت خود در آن به نظاره بنشینند و یا دوره همی بر پا کنند و بر آرامش روح و روان خود بیافزایند. خوشبختانه، مهندسان دست به پیکربندی فضا های سبز سنتی در حیاط منزل برده اند و تلاش می‌کنند تا بتوانند بدون نقص و بسیار زیبا این فضا را در حیاط تمام خانه‌ها درست کنند تا بتوانند طبیعت را برای صاحبان خانه به ارمغان بیاورند.

هر آنچه که به طبیعی بودن محیط زندگی کمک کند می تواند برای ساکنین جذابیت و اهمیت پیدا کند این قاعده برای محوطه های سبز نیز مستثنی نیست حال آنکه بدست طراح حرفه ایی سپرده شود. نکته دیگری که جالب است بدانید وجود طبیعتی حتی با ابعاد کوچک در فضای منزل است چراکه می تواند هم حس طراوت را در محوطه زندگی شما جاری کند و هم ارزش منزل شما را دو چندان کند بخصوص اگر به شکل سنتی هم ایجاد شود.

خلق فضای سبز سنتی در تالار

وجود فضای سبز سنتی در تالار ها سبب شادمانی بیشتر افراد می‌شود و می تواند جلوه بسیار زیبایی را به آن هدیه دهد. از این رو، مهندسان تلاش می‌کنند تا با برنامه ریزی و یافتن یک محل مناسب و پر بازدید در تالار، برای طراحی و ساخت فضای سبز سنتی اقدام نمایند. وجود فضای سبز سنتی در تالار موجب می‌شود تا افراد احساس خوبی به تالار داشته باشند و از حضور در آن لذت ببرند. جالب است بدانید که طراحی فضاهای سبز سنتی در تالار اگر به دقت نباشد، ممکن است نتواند زیبایی کاملی را برای تالار به ارمغان آورد.

طرح ریزی فضای سبز سنتی در رستوران

در بسیاری از مواقع ممکن است مشاهده کرده باشید که افراد بیشتر تمایل دارند وعده غذایی خود را در رستورانی صرف کنند که دارای محیط سنتی و بخصوص محوطه سبز سنتی باشد. امروزه، بسیاری از تالار ها با اقدام خلاقانه و جالبی توانسته اند فضای سبز را در رستوران خود برای مشتریان به بوجود بیاورند. مهندسان و متخصصان در تلاشند تا بتوانند طراحی فضاهای سبز سنتی را به همراه تزئینات برای رستوران‌ها انجام دهند تا بتوانند.

سخن پایانی

همانطور که در بخش‌های قبل به آن اشاره شد، افراد بسیاری نیاز به یک فضای سبز سنتی در نزدیکی خود دارند. برای آن که بتوانید چنین محوطه ی سنتی دلنشین خوبی در اطراف خود داشته باشید و از نگاه کردن به آن لذت ببرید، می‌بایست به دفاتر معتبر مهندسی مراجعه نمایید تا آنها یک فضای سبز سنتی بسیار خوب و مرغوبی را برای شما طراحی و اجرا نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *