به طراحی , اجرا و نگهداری فضای سبز گروه آیسان خوش آمدید

فضای سبز رستوران با بهترین طراحی

فضای سبز رستوران

فضای سبز رستوران

یکی از مهم ترین و جذاب ترین مسائل در هر مکانی، طراحی آن محیط می باشد به خصوص اگر این محیط جایی باشد که دوست دارید در آنجا غذا بخورید که حتما همه دوست دارند در فضای زیبا و محیطی روح نواز قرار گرفته و با خیال راحت غذایشان را صرف کنند. ساختن محوطه، منظره و فضای سبز رستوران از تخصصی ترین کارها است که به طراحی حرفه ای و اجرایی بهتر و مناسب نیاز دارد.

با وجود رستوران هایی که در کل شهر و کنار جاده ها وجود دارد باید حرفی برای گفتن داشته باشید. اگر طراحی شما منحصر به فرد و یکتا باشد؛ مشتری های بسیاری را جذب خواهید کرد. پس اگر هنوز محیط زیبا و دلنشینی طراحی نکرده اید از همین حالا شروع کنید تا محیط تان را به بهترین فضا تبدیل کنید چرا که طرح های قدیمی امکان دارد باعث خوب دیده نشدن رستوران شما شود. حال طراحی فضای سبز و اجرای آن چگونه است؟ در این مقاله، نکات محوطه سازی را بیان کرده ایم. برای کسب اطلاعات بیشتر تا ادامه مطلب ما را همراهی نمایید.

طراحی فضای سبز رستوران های سنتی

طراحی فضای سبز رستوران های سنتی

معمولا رستوران های سنتی فضای سبز خیره کننده ای دارند بنابراین نمی توانیم این فضا را از محوطه ای سبز و حداقل یک باغچه جدا بدانیم. به همین علت اگر قصد راه اندازی رستوران سنتی و یا تغییر دکوراسیون آن را دارید، توصیه می کنیم که به تکنیک های طراحی فضای سبز رستوران سنتی توجه داشته باشید و همه ی موارد را در نظر داشته باشید چراکه این گونه رستوران ها مخلوطی از فضای سنتی و مدرن می باشد. مجهز کردن رستوران با تخت های مخصوص، حفظ حریم مشتری ها و امکانات حرارت و برودتی که بتوان در همه ی فصل ها استفاده کرد.

اصول و قواعد فضای سبز رستوران

اصول و قواعد طرح ریزی برای فضای سبز رستوران سنتی

فضای سبز رستوران یک خاطره و ذهنیت به یاد ماندنی از نگاه مشتریان می باشد به طوری که معمولا اولین اولویت، کیفیت غذای رستوران و سپس اهمیت محیط سبز و دلنشین آن می باشد. ابتدا باید اهداف تان را مشخص کنید که قصد ایجاد چه بناهایی را دارید برای مثال می توانید سنگ فرشی برای مسیر تردد مشتریان ایجاد نمایید و یا از انواع درختان در فضای رستوران قرار دهید.

اندازه گیری محوطه‌ی رستوران

اندازه گیری محوطه‌ی رستوران

قبل از انجام هر کاری به اندازه گیری فضا نیاز خواهیم داشت و بدون در نظر گرفتن این موضوع، اجرای بقیه ی بخش ها غیرممکن خواهد بود. برای اندازه گیری اصولی محوطه‌ی تحت فضاسازی، نیاز به یک متخصص دارید و به اندازی گیری شخصی نمی توان متکی بود. در واقع اگر قرار است فضاسازی و محوطه سازی در محوطه رستوران سنتی به حالت حرفه ای انجام بگیرد، نیاز است که از همان ابتدای کار تمامی موارد با برنامه و اصولی پیش برود.

قبل از طراحی باید بدانید که قصد ایجاد چه بناها و مناظری را دارید، برای مثال: ایجاد آلاچیق در فضای سبز، گذاشتن تخت و ساخت فضایی عمومی، محل بازی برای کودکان و… همه ی این موارد نیاز به اندازه گیری دارد.

قرار دادن تخت در فضای سبز رستوران

تعیین و قرار دادن محل تخت ها و نصب بقیه امکانات

تعیین و انتخاب محل تخت ها باید به گونه ای باشد که در دورترین و دنج ترین فضای باغ قرار بگیرند به این علت که افرادی که از تخت ها استفاده می کنند علاقمند به فضاهای دنج تری هستند. بعد از تعیین مکان تخت ها لازم است که برای آن ها امکاناتی در نظر بگیریم. ایجاد فضای راحت و مناسب با گذاشتن فرش یا بالشت و پشتی، قالیچه و… برای استراحت کردن مسافران، کرسی یا بخاری برای فصول سرد، نصب کولر برای فصول گرم، نیمکت های مختلف و با فاصله و…..

پیکربندی محوطه‌ی سبز رستوران

گل کاری در پیکربندی  فضای سبز رستوران

برای اجرای گل کاری در محوطه و فضای باغ رستوران لازم است چند نکته را در نظر داشت. ابتدا باید در یاد داشته باشیم از گل هایی استفاده شود که عمر بالاتری دارند. اگر چه به هر صورت رسیدگی به فضای سبز محوطه رستوران نیز باید در فهرست کارهای رستوران قرار بگیرد، اما به کار بردن گل های با طول عمر بالاتر برای شما راحت تر و موضوعی آسان تر می باشد.

نحوه نورپردازی فضای سبز رستوران

نحوه نورپردازی فضای سبز رستوران

یکی از بخش های مهم  طراحی و دیزاین فضای سبز رستوران، نور پردازی است که باید به نکات گفته شده توجه داشته باشیم.

الف : انواع مختلف نور برای نورپردازی

  • نور پردازی قسمت ورودی، پارکینگ ها، پیاده روها و کلا برای مناطق خاص
  • نور پردازی محوطه با تیر های برق مانند ستون های درب ورودی یا محوطه ها
  • نور پردازی فضا به صورتی که نماهای ایجاد شده مانند ساختمان اصلی یا آلاچیق ها را شامل شود.
  • نور پردازی با نور افکن به صورتی که در یک فضای تاریک بتابد و امتداد آن نور به تاریکی برسد.
  • نور پردازی در برکه و حوضچه ی مصنوعی
  • نور پردازی با لامپ های LED به صورت مخفی که فضای دید ما را جذاب تر کند.   

ب : روش و شیوه ی نورپردازی

بحث شیوه ی نورپردازی بحث کامل دیگری است که در این مقاله فقط مختصرا به هر کدام از موضوعات اشاره ی کوتاهی می کنیم.

طراحی دیوار زنده یا دیوار سبز برای رستوران و کافه

اگر کافه یا رستوران شما فضای کوچکی دارد و امکان نصب آلاچیق و آبنما در آن وجود ندارد می توانید از دیوار سبز استفاده کنید. دیوار سبز در دو طرح دیوار سبز طبیعی و دیوار سبز مصنوعی موجود می باشد.

نصب آلاچیق در باغ رستوران

نصب آلاچیق در باغ رستوران

اگر رستورانتان دارای فضای بزرگی است می توانید از انواع آلاچیق ها مانند چوبی و…. که مکانی برای نشستن مشتریان در فصول مختلف استفاده کنید.

محوطه سازی کافه و رستوران کوچک

طراحی فضای سبز فقط مخصوص باغ و رستوران های با متراژ بالا نیست بلکه شما می توانید کافه یا رستوران کوچک تان را در داخل شهر با یک طراحی بی نظیر همراه با گل ها و درختان زیبا و چمن مصنوعی و… ایجاد کنید و حس خوبی را به مشتریان خود بدهید تا مشتریان دائمی شما شوند.

فضای سبز رستوران

طراحی باغ رستوران در انواع مختلفی می باشد. طراحی باغ رستوران می تواند به  صورت مدرن ، کلاسیک و یا سنتی باشد و بر اساس هر کدام از این طرح ها می توانید از انواع سازه های چوبی، گیاهان طبیعی ، درخت و چمن های مصنوعی و…. استفاده کنید. البته با توجه به فضای خود نیز می توانید از انواع آبنماهای دیواری، صخره ای، برکه و … ، دیوار سبز و نور پردازی مخصوص محیط استفاده کنید.

بهترین نمونه فضای سبز رستوران

فضای سبز رستوران به صورت تزئینی

کاشت گل و گیاهان به حالت متمرکز یا پراکنده به شکل تزئینی در نظر گرفته می شود. حتی ممکن است با توجه به نبود قابلیت کاشت مستقیم، چیدمان گلدانی به کار رود. معمولا در این نوع سبک از خلاقیت فضای سبز رستوران ها از درخت های کوتاه و بوته های سرسبز با گل کاری متناسب استفاده می شود که در ضمن طراوت بخشی جلوه ی دید بسیار عالی نیز به ارمغان آورد.

فضای سبز رستوران سنتی

سخن آخر

طراحی منحصر به فرد و مناسب  فضای سبز رستوران، یک تبلیغ برای رستوران و کیفیت غذای آن می باشد. مجموعه آیسان خلیلی آذر با داشتن رزومه قوی و نمونه کارهای فراوان در زمینه طراحی فضای سبز است که می توانید با خیالی آسوده کار طراحی و احداث محوطه خود را به آن بسپارید.

امروزه محوطه سازی و طراحی فضای سبز باغ و رستوران به قدری مهم است که می تواند در جلب مشتری موثر باشد و باعث شود فروش آن مجموعه بالا رود. امیدواریم در این مقاله مطالب مفیدی در موضوع طراحی فضای سبز در اختیارتان قرار داده باشیم. هم چنین مطالبی درباره ی طراحی رستوران در ابعاد کوچک و بزرگ و باغ و… بیان شده است. امید است با بهترین طراحی ها و ایده های جذاب و منحصر به فردتان، رستورانی بی نظیر خلق نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال  و نظر با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *