به طراحی , اجرا و نگهداری فضای سبز گروه آیسان خوش آمدید

پروژه طراحی و احداث فضای سبز سعید آباد 2

پروژه طراحی و احداث فضای سبز سعید آباد 2

 

پروژه سعید آباد 2

پروژه ای که در مورد آن توضیح داده می شود پروژه فضای سبز سعید آباد 2 است. در سعید آباد، سه پروژه فضای سبز در  داخل یک کوچه انجام شده است که با نام پروژه های سعیدآباد یک و دو و سه شناخته می شوند.  پروژه سعید آباد 2 فضایی در حدود ۵۰۰ متر را شامل می شود. کار طراحی و اجرای  این پروژه به وسیله پرسنل آیسان خلیلی انجام شده است.

در این پروژه کناره های استخر به شکل استوایی طراحی و پیاده سازی شده و برای پیاده کردن طرح استوایی در کناره استخر از یک سری گیاهانی که حالت استوایی دارند نیز استفاده شده است.

 از جمله گیاهانی که در این  بخش مورد استفاده قرار گرفته است می توان به مواردی مثل نی خیزران، یوکا های پایه دار،  انواع دراسنا ها، پال، کنف، کنف های نیوزیلندی، گیاهان پوششی و گیاهان توپی اشاره کرد.

همچنین در این پروژه از یاس هلندی و ابلق هم استفاده شده است که در آن زمان در بین مردم خیلی شناخته شده و نام آشنا نبوده است. شاید ما جزء اولین کسانی باشیم که از این نوع گیاهان در پروژه های خود استفاده کرده ایم. از دیگر گیاهان استوایی که در این پروژه استفاده شده است می توان به گیاه  تویا، لیزوماکیا، ناندینا اشاره کرد.

در این پروژه سعی شده است که هارمونی رنگ ها به وسیله کاشت گیاهانی که در فصل های مختلف شکوفا می شوند رعایت شود تا بتوانند یک رنگ بندی زیبا را بوجود بیاورند.

همچنین سعی شده از گل ها و گیاهانی در این فضا  استفاده شود که از تناسب لازم با متریال استفاده شده در آن برخوردار هستند. اگر به عکس های گرفته شده  از این پروژه دقت شود هارمونی رنگ ها به خوبی رعایت شده است.

در داخل باغچه ها رنگ های مختلفی مثل رنگ زرد، رنگ سبز، رنگ قرمز مشاهده می شود، رنگ های  سبز و زرد در این فضا از تنوع زیادی برخوردار  هستند که از آن جمله می توان به رنگ  ابلق و… اشاره کرد. در نهایت در طرح ریزی و خلق پروژه برای آراستگی فضای سبز از مدل هایی که گفته شد با در نظر گرفتن تناسب و زیبایی ظاهری استفاده شده است.

در ادامه می توانید تصاویر قبل و بعد پروژه را مشاهده نمایید.

 

عکس های بعد از طراحی و احداث فضای سبز سعید آباد 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

عکس های قبل از طراحی و احداث فضای سبز سعید آباد 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *