به طراحی , اجرا و نگهداری فضای سبز گروه آیسان خوش آمدید

طراحی و اجرای روف گاردن در تهران

طراحی و اجرای روف گاردن در تهران

روف گاردن در تهران

با توسعه شهر ها و ساخت آپارتمان ها فضای کافی برای درختان و پوشش گیاهی در سطح شهر بسیار کم شده است. از طرفی مسائل مربوط به آلودگی هوا نیز مشکلات زیادی برای زندگی شهروندان تهران ایجاد کرده است. در این شهر بزرگ روز به روز با افزایش جمعیت بر تعداد خانه ها و آپارتمان ها افزوده می شود.

طبیعت همیشه بخشی از زندگی ما انسان ها بوده و بر سلامت ذهن و جسم ما تاثیر زیادی دارد. از این رو در شهرهای بزرگی مانند تهران که از طبیعت و جنگل های بکر دور افتاده است، وجود فضای سبز در خانه می تواند به سلامت شهروندان کمک کند. روف گاردن در اصطلاح به فضای سبزی گفته می شود که به صورت مصنوعی در پشت بام ها یا تراس خانه های آپارتمانی ساخته می شود.

 

اگر مشتاق به پیاده سازی روف گاردن می باشید می توانید با خیالی آسوده صفر تا صد پروژه طراحی روف گاردن در تهران و همچنین اجرای روف گاردن در تهران خود را به گروه آیسان خلیلی آذر با داشتن رزومه ای قوی طی سال ها فعالیت متمادی و موفق بسپارید.

 

این فضاهای سبز می توانند فضای آرامش بخشی را در خانه ها ایجاد کنند. طراحی و اجرای پروژه های مربوط به روف گاردن در تهران یا سایر نقاط باید توسط شرکت ها معتبر که در این زمینه مهارت و تجربه کافی دارند انجام شود. زیرا برای اجرای فضای سبز در پشت بام ها باید ساختمان از لحاظ معماری، عمرانی، سازه سازی و .. بررسی شود. در صورتی که طراحی و اجرای پروژه به خوبی انجام نشود، در آینده مشکلات جدی برای ساختمان پیش خواهد آمد.

اگر شما هم دوست دارید تا در بام یا تراس خانه خود یکی فضای سبز کوچک داشته باشید حتما قبل از اقدام با افراد متخصص مشورت کنید. در ادامه این مقاله شما را با طراحی و اجرای روف گاردن در تهران بیشتر آشنا خواهیم کرد.

طراحی روف گاردن در تهران

طراحی روف گاردن در تهران

در شهر های بزرگی مانند تهران شرکت های زیادی وجود دارد که در زمینه طراحی روف گاردن فعالیت می کنند. طراحی روف گاردن در تهران نیاز به مهارت و تخصص زیادی دارد. زیرا شرایط آب و هوایی شهرهای بزرگ تاثیر بسیار زیادی روی پوشش گیاهی و رشد گیاهان دارد. از این رو طراحی روف گاردن باید با دقت و سنجیدن تمامی عوامل تاثیر گذار بر گیاهان صورت گیرد.

معمولا برای طراحی فضا های سبز در پشت بام ها از پوشش های گیاهی و درختانی استفاده می شود که می توانند در شرایط آپارتمانی نیز رشد کنند. همچنین در کنار پوشش گیاهی از سایر وسایل مانند مبلمان باغی، آلاچیق، آبنما، حوضچه، سنگ های تزینی و.. در طراحی روف گاردن ها استفاده می شود.

قبل از طراحی باید شرایط و زیر ساخت های لازم انجام شود. بدون زیر ساخت های لازم طراحی و ساخت روف گاردن امکان پذیر نخواهد بود. افرادی که طراحی روف گاردن را بر عهده دارند، باید سعی کنند از فضای موجود به طور بهینه استفاده کنند. تا بتوانند فضای دلچسب و آرام را خلق کنند. مرحله طراحی مرحله بسیار حساسی است و باید با دقت کافی انجام شود. زیرا طرح و نقشه اولیه تعیین می کند که پروژه به چه شکلی انجام شود. شرکت های معتبر و حرفه ای در زمینه طراحی فضای سبز می توانند به شما کمک کنند تا قسمتی از طبیعت را به خانه خود ببرید.

 

اجرای روف گاردن در تهران

 

اجرای روف گاردن در تهران

بعد از طراحی پروژه روف گاردن نوبت به اجرای آن می رسد. قبل از ساخت و اجرای روف گاردن باید زیر ساخت ها و کار های اولیه انجام شود. این زیر ساخت ها و کار های اولیه برای مراقبت از ساختمان و همچنین ایجاد فضای مناسب برای رشد درختان، چمن های مصنوعی و سایر گیاهان می باشد. بدون زیر ساخت مناسب اجرای پروژه روف گاردن با شکست مواجه خواهد شد. به همین دلیل بسیار مهم است که این اقدامات به طور کامل انجام شوند.

برای اجرای روف گاردن مهم ترین چیز انتخاب خاک مناسب می باشد. خاکی که برای ایجاد فضای سبز در پشت بام خانه ها از آن استفاده می شود باید سبک باشد و  قدرت جذب آب بالایی داشته باشد. این خاک باید بتواند نیاز گیاهان به مواد معدنی را بر طرف سازد.

اگر در انتخاب خاک مناسب دقت کافی نشود در آینده نیاز به تعویض خاک روف گاردن خواهد بود. برای جلوگیری از دردسر های بعدی برای تهیه خاک مناسب حتما با یک مهندس کشاورزی مشورت کنید. بعد از خاک انتخاب پوشش گیاهی اهمیت بسیار زیادی در اجرای روف گاردن دارد. برای انتخاب پوشش گیاهی باید به عواملی مانند ریشه گیاهان، عمر گیاهان، شرایط اقلیمی گیاهان و نیاز آن ها به مواد معدنی بررسی شود.

 

تهران

 

تهران

تهران یکی از شهرهای بزرگ ایران است، که به دلیل فاصله از سطح دریا در فصل زمستان دارای آب و هوای گرم و خشک و در فصل زمستان دارای آب و هوای سرد است. ارتفاع این شهر از سطح دریا برابر 1191 متر است.

 

موقعیت و اقلیم تهران

قسمت شمالی تهران نزدیک به رشته کوه های البرزاست و به همین دلیل آب و هوای اقلیمی این منطقه از سایر مناطق تهران سرد تر است. ارتفاع شهر تهران از جنوب به سمت شمال در حال افزایش است و به همین دلیل بارندگی نیز در نواحی مختلف آن به صورت یکسان نیست. معمولا در بخش های شمالی شهر بارندگی به دلیل ارتفاع بیشر، افزایش می یابد.

به طور کلی میانگین دما در شهر تهران 17 درجه سانتی گراد است. حداکثر دمای شهر در تابستان 44 درجه سانتی گران و حداقل دمای آن در زمستان   8/14 درجه سانتیگراد زیر صفر است. انتخاب جهت مناسب برای ساخت، خانه ها در تهران تاثیر بسیار زیادی در تامین انرژی گرمایی داخل خانه ها دارد. بهترین جهت برای خانه جهتی است، که بیشتر میزان تابش نور خورشید را در فصل زمستان دریافت کند. در زمان طراحی و اجرای پروژه روف گاردن در تهران باید به اقلیم آب و هوایی این شهر توجه زیادی شود.

همچنین موقعیت جغرافیایی خانه ها نیز یکی از عوامل مهم هستند که باید در حین طراحی و اجرا به آن ها نیز توجه شود. با توجه به آب و هوای گرم و خشک تهران پوشش گیاهی نیز باید مناسب این آب و هوا باشد. در غیر این صورت گیاهان به خوبی رشد نخواهند کرد. همچنین آلودگی سطح شهر و افزایش دما به دلیل دود ماشین ها و کارخانجات می تواند روی رشد گیاهان در این شهر تاثیر بگذارد.

 

گروه طراحی فضای سبز آیسان خلیلی آذر، طراح و مجری روف گاردن در تهران ، کرج و برخی شهرهای دیگر می باشد که بهترین مشاوره را در این زمینه به شما عزیزان ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *