به طراحی , اجرا و نگهداری فضای سبز گروه آیسان خوش آمدید

فضای سبز برای انواع حیاط

فضای سبز برای انواع حیاط

آیا با اصول طراحی برای محیطی سبز برای انواع حیاط آشنایی دارید؟ آیا می دانید فضای سبز برای انواع حیاط چه مزایایی دارد؟ یکی از قسمت های خانه که می توان با طراحی زیبا آن را به یک فضای دلنشین تبدیل کرد، حیاط است. حیاط مجموعه ایی از گل و گیاهان است که بهترین مکان برای اوقات کسالت و ناراحتی محسوب می شود. اکثر افراد با شنیدن این جملات به فکر سر و سامان دادن فضای سبز حیاط خود هستند، ما در این مقاله سعی داریم به معرفی فضای سبز برای انواع حیاط بپردازیم برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مطالب ما را همراهی کنید.

 

طراحی فضای سبز برای انواع حیاط

اصول طراحی فضای سبز برای انواع حیاط

همان طور که مستحضر هستید: هر کاری مستلزم اصول و ساختار مختص به خود می باشد که طراحی برای فضای سبز حیاط نیز از این امر مستثنی نمی باشد. این نکته باید گفته شود که اصول طراحی فضای سبز انواع حیاط در پیکربندی فضای سبز روف گاردن و بالکن تفاوت زیادی دارد که در ادامه مطالب نکات مهم در طراحی فضای سبز انواع حیاط  بیان شده است:

تحلیل فضای موجود در طرح‌ریزی فضای سبز برای انواع حیاط

اولین و مهم ترین قدم برای طراحی بخصوص فضای سبز برای انواع حیاط، تحلیل فضای موجود می باشد. امکان دارد برخی از حیاط ها به اندازه یک باغ بوده یا ممکن است حیاط مدنظر یک حیاط خلوت کوچک باشد. اما لازم به ذکر است که بنا به باور کارشناسان متراژ حیاط هیچ تأثیری بر زیبایی طرح ندارد، به همین دلیل باید فضای مورد نظر را به بهترین شکل ممکن آنالیز کرد. باید از جهات تفاوت موقعیت حیاط مد نظر را مورد بررسی قرار داد و موارد مورد نیاز را در یک لیست یادداشت کرد. امکان دارد فضای مورد نظر یک پارکینگ، یا حتی ممکن است سرامیک و دیوار ها قدیمی و فرسوده باشند.

بکارگیری تمام المان ها

در این بخش باید با توجه به طرح‌ ها و ایده ‌های جدید موانع و مشکلات حیاط را برطرف کرد، به عنوان مثال اگر سرامیک یا دیوارهای حیاط مورد نظر فرسوده اند و هزینه تعمیر فرسودگی زیاد است، می توان با استفاده از طرح ها و ایده های جدید فرسودگی ها را پنهان کرد یا از آن به عنوان المان استفاده  کرد.

وسایل مد نظر را لیست کنید.

اگر برای این نوع طراحی چند نوع گل و گیاه را سفارش می دهید باید قبل از کاشت آنان نحوه نگهداری و مقدار آب مصرفی را مورد بررسی قرار دهید، که این امر سبب می ‌شود به صورت طولانی مدت از فضای سبز طراحی شده خود بهترین شکل مراقبت را داشته و آسیب های احتمالی را تا جایی که می توان به حداقل برسانید. همچنین امکان دارد در روند مدل سازی محوطه خود تاب یا وسایل این چنینی سفارش دهید، شما باید جنس وسایل را مورد بررسی قرار دهید تا وسایل با طول عمر بالا را خریداری کنید.

آیا فضای سبز برای حیاط کوچک امکان پذیر است؟

یکی از سوالات متداول در مورد طراحی برای حیاط این سوال است، که پاسخ آن راحت می ‌باشد. افراد می توانند با استفاده از خلاقیت ذهنی، خود طراحی حیاط کوچک را به بهترین نحو ممکن انجام دهند. یکی از نگرانی های طراحان خانگی این است که نمی توانند برای حیاط کوچک یک طرح خاص داشته باشند، در حالی که این تفکر درست نمی باشد، زیرا در حیاط های کوچک نیز می توان با استفاده از خلاقیت ذهنی زیبا ترین فضای سبز را طراحی کرد.

 

طراحی فضای سبز برای حیاط کوچک

انواع سبک طراحی در فضای سبز برای انواع حیاط

برای طرح‌ریزی فضای سبز انواع حیاط مدل های متداولی وجود دارد که باید قبل از آغاز پروژه بهترین طرح را انتخاب کرد، زیرا بهترین طراحی ها آن هایی هستند که دقت زیادی در انجام آن به کار گرفته شده است. در ادامه بعضی از بهترین سبک های طراحی فضای سبز بیان شده است:

فضای سبز به سبک انگلیسی

فضای سبز به سبک انگلیسی به طور معمول از روم سر چشمه گرفته که ترکیبی از طرح های رسمی و غیر رسمی می باشد. فضای سبز به سبک انگلیسی آرامش بخش، متقارن و مرتب شده است که دارای بعضی از عناصر سنگی مثل دیوار های کلاسیک و نیمکت می باشد.

فضای سبز حیاط به سبک اسپانیایی

این طراحی متاثر از مناظر فارسی و اسلامی می باشد که در کشور های با آب و هوا اسپانیایی محبوبیت بیشتری دارد. یکی از ویژگی ‌های مهم این طراحی دارا بودن چشمه در حیاط است که منظره در کاشی های سرامیکی کار می رود.

 فضای سبز به سبک ایرانی

یکی دیگر از طراحی های محبوب طرح ترکیبی از انگلیسی و ایرانی است که ویژگی های آن داشتن حوضچه، چشمه و حوض می باشد. در فضای سبز به سبک ایرانی یک باغ در جلوی خانه در نظر گرفته شده که امکان دارد در هر دو طرف خانه گسترش یافته باشد. این سبک معماری لوکس و زیبا است.

فضای سبز به سبک ژاپنی

این منظره نیز جزو محبوب ترین سبک ها به حساب می آید، امکان دارد تمام افراد توانایی داشتن این فضا را نداشته باشند اما حتما همه علاقه مند چنین طراحی هستند. این طراحی طبیعت را با وسایل گوناگون در مقیاس کوچک تقلید خواهد کرد. سنگ ها فانوس و غیره از متداول ‌ترین عناصری هستند، که در این منظره به کار می رود.

 

انواع طراحی فضای سبز برای حیاط

 

مزایای فضای سبز برای انواع حیاط

همان طور که مستحضر هستید در سال ‌های گذشته انسان ها به طور کامل وابسته طبیعت بودند اما امروزه با پیشرفت علم و فناوری در زندگی انسان از طبیعت دور شده است، یکی از بهترین روش ها برای افزایش کیفیت زندگی و سالم سازی زندگی به کار گیری فضای سبز در ساختمان و یا انواع حیاط است. شاید با خود بگویید که استفاده از فضای سبز برای انواع حیاط، توانایی حل مشکل آلودگی هوا را در شهر ندارد. اما این طراحی شامل فواید روانی و زیست محیطی بسیاری برای ساکنین است که در ادامه چند مورد از این فواید ذکر شده است:

جذب کربن دی اکسید محیط و تبدیل آن به اکسیژن بوسیله فضای سبز برای انواع حیاط

کاهش استرس و تنش اعضای ساختمان

کاهش تاثیرات اثرات گلخانه ای

کاهش آلودگی صوتی در ساختمان

کاهش گرمای محیط و ساختمان

کاهش آلودگی هوا با فضای سبز برای انواع حیاط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *