به طراحی , اجرا و نگهداری فضای سبز گروه آیسان خوش آمدید

باغ های البرز و طراحی فضای سبز در آن

طراحی فضای سبز در باغ های البرز

با توسعه شهرنشینی و آپارتمان سازی در استان البرز و تهران، بسیاری از افراد به فکر داشتن یک فضای سبز در حاشیۀ شهر هستند. این محوطه سبز می تواند یک باغ بزرگ و یا یک باغچۀ کوچک باشد. در هر صورت چنین فضایی نیاز به یک طراحی فضای سبز حرفه ای دارد تا تبدیل به فضایی آرامشبخش و گیرا شود. افراد برای تجدید قوا و گذراندن اوقات فراغت خود نیاز به یک فضای بکر سبز گرم و صمیمی و در عین حال زیبا دارند تا محفلی آرامش‌بخش برای تعطیلات آخر هفته باشد.

خلق فضای سبز در باغ های البرز توسط گروه متخصص ایجاد فضای سبز آیسان خلیلی آذر زیر نظر یک تیم باتجربه و حرفه ای و با رعایت تمامی استانداردها انجام می شود. استان البرز دارای طبیعت ییلاقی و توریستی زیادی است که این مناطق امکان ساخت باغ و باغچه را برای افراد فراهم کرده است. مهم ترین نکته برای اینکار داشتن یک برنامه هدفمند و جامع است که توسط متخصصین این حوزه تهیه می شود. ارائه چنین برنامه ای، پروژه را از نظر زمان و هزینه به میزان زیادی جلو برده و مقرون به صرفه تر می کند.

باغ های استان البرز که اغلب در مناطق کوهسار، سهیلیه و زعفرانیه قرار گرفته اند، بستر مناسبی برای افراد فراهم کرده تا از آلودگی آب و هوایی و صوتی شهرهای کرج و تهران دور شوند و در فضای سبزی زیبا به تجدید قوا بپردازند.

طراحی فضای سبز در باغ

 

با توجه به اینکه بیشتر ساختمان های امروزی، آپارتمانی شده اند، محیط طبیعی و محوطه سبز به نسبت قبل کاهش یافته است. از این رو تعداد متقاضیان فضای سبز در کرج افزایش یافته و افراد تمایل دارند تا سرسبزی  طراوت طبیعت را به خانه هایشان بیاورند.

انجام فضای سبز در کرج، با توجه به محل قرارگیری پروژه و کاربرد های آن می تواند متفاوت باشد به همین منظور نیاز است تا کارشناسان متخصص از آن بازدید کنند تا طراحان بتوانند بهترین و مناسب ترین طرح را برای پروژه، ارائه دهند.

اگر قصد دارید فضایی سبز مختص به باغ خود را داشته باشید، بهترین و مطمئن ترین راه برای شما، پیدا کردن یک شرکت احداث محوطه سبز در باغ های البرز با سابقه درخشان و محبوبیت میان مخاطبانشان می باشد.

با در نظر گرفتن تراکم بالای ساختمان ها در شهر البرز و گسترش روز افزون شهرنشینی، بسیاری از افراد ترجیح می دهند تا برای آرامش بیشتر فضای کوچکی را در خارج از شهر داشته باشند. این فضای آرامشبخش می تواند یک باغ بزرگ و یا حتی یک باغچه سرسبز و باصفا باشد.

اغلب باغ های البرز در مناطقی مانند کردان ، سهلیه، کوهسار، و زعفرانیه قرار گرفته است که آب و هوای بسیار خوبی داشته و بهترین گزینه برای دور شدن از آلودگی های صوتی، هوایی و آبی شهر های بزرگی مانند تهران یا کرج می باشد. چنین مکان هایی برای بهرمندی هر چه بیشتر از فضا و همچنین انتقال آرامش و راحتی بیشتر، نیازمند طراحی حرفه ای فضای سبز می باشد.

همه ی ما برای رهایی از استرس زندگی شهری و استراحت، نیاز به فضایی داریم تا دوباره انرژی خود را به دست بیاوریم و کمی احساس فراغت از مسائل روزمره داشته باشیم. یک باغ سبز می تواند مکان مناسبی برای رهایی از استرس و استراحت چند روزه باشد.

گروه طراحی فضای سبز آیسان خلیلی آذر با کمک افراد با تجربه و حرفه ای و همچنین رعایت تمامی اصول و استاندارد های روز دنیا به ایجاد فضاهای سبز در باغ های استان البرز می پردازد.

استان زیبای البرز دارای طبیعتی ییلاقی و توریستی مناسبی می باشد که امکان ساخت باغ و باغچه های سرسبز را برای افراد فراهم کرده است. مهم ترین قدم برای ایجاد محوطه سبز در باغ های البرز، داشتن یک برنامه هدفمند است که همه جوانب در آن در نظر گرفته شده باشد.

این برنامه توسط مجموعه مجرب آیسان خیلی طراحی می شود. طراحی و ارائه این برنامه می تواند از نظر زمان و هزینه پروژه را تا میزان زیادی جلو ببرد و به مقرون به صرفه تر شدن آن کمک می کند.

 

طراحی فضای سبز در باغ های کوهسار

طراحی فضای سبز در باغ های البرز

محوطه سازی و ایجاد فضای سبز در باغ های البرز به دلیل افزایش جمعیت و سکونت در این ناحیه و همچنین بالاتر رفتن میزان آلودگی به موضوع مهمی تبدیل شده است. با توجه به شهر سازی غیر اصولی و توسعه بی رویه ی شهر میزان آلودگی بیش از اندازه افزایش پیدا کرده است به همین دلیل طراحی و اجرای فضای سبز، هر چند کوچک، می تواند در سلامت افراد تاثیر به سزایی بگذارد.

در صورتی که محوطه ی کوچکی در اختیار دارید می توانید از ایده هایی مانند روف گاردن و یا دیوار سبز بهره مند شوید. ایجاد یک محوطه سبز در ساختمان می تواند در روحیه افراد هم تاثیر گذار باشد و انرژی طبیعت را وارد خانه های ما کند.

خلق محیطی سبز در باغ های البرز، ترکیبی از هنر و تخصص افراد متخصص در این حوزه می باشد. در دیزاین و طراحی فضا های سبز، علاوه بر ذوق و سلیقه طراح، تخصص و تبحر باغبان ها نیز بسیار حائز اهمیت می باشد. طرح ریزی و ایجاد محوطه سبز، صرفا مختص به محیط های شهری نمی باشد بلکه پیاده سازی محوطه سبز در باغ ها، محوطه سازی ویلا، فضاهای روستایی و.. را نیز شامل می شود.

امروزه با توجه به افزایش میزان شهر نشینی و افزایش کلان شهر ها، افراد زیادی علاقمند به ایجاد محوطه سبز در محیط زندگی خود شده اند تا بتوانند حداکثر استفاده را از ظرفیت های محیطی داشته باشند. با ایجاد یک محوطه سبز در باغ یا ساختمان محل زندگی خود می توانید اوقات فراغت خود را در محیطی زیبا و آرامش بخش سپری کنید.

ابزار و المان های استفاده شده در فضای سبز باغ های البرز

 برای زیبایی و راحتی هر چه بیشتر باغ ها، طراحان از ابزار و المان های متعددی استفاده می کنند. به عنوان مثال می توان به موارد زیر اشاره داشت:

حوض های طبقاتی، برکه و آبنما در باغ های البرز

آب مایه حیاط است و حضور آن در حیاط خانه یا باغ باعث ایجاد حس آبادای و سرزندگی می شود. از این رو حوضچه و آب نما ها یکی از عناصر جدا نشدنی از محوطه سبز می باشد که معمولا برای زیبا و پر شکوه تر دیده شدن آن ها از فواره هم استفاده می شود. صدای آب و همچنین دیدن حرکت و جریان آن می تواند بسیار آرامش بخش باشد و منظره ی زیبایی را به وجود بیاورد.

آلاچیق

یکی دیگر از المان هایی که می توان از آن در طراحی محوطه سبز در البرز بهره برد، آلاچیق می باشد. آلاچیق ها علاوه بر اینکه می توانند نقش زیادی در زیبایی محیط داشته باشند، شما را از خیس شدن زیر باران و یا تابش مستقیم نور خورشید در امان نگه می دارد.

در واقع آلاچیق ها مکان های مناسبی برای ایجاد راحتی و گذراندن اوقات فراغت در باغ، در هر فصل از سال می باشند. شما می توانید با اجرای آلاچیق در فضای باغ خود، محیطی صمیمی و دوستانه را برای دورهمی های خود داشته باشید.

سنگ ها

استفاده از سنگ ریزه ها، سنگ های رودخانه ای و حتی سنگ های ساختمانی در طراحی می تواند نقش به سزایی به خصوص در قسمت ورودی باغ داشته باشد. استفاده مناسب از سنگ ها می تواند به شما حس خوب قدم زدن در طبیعت را به خوبی القا کند.

نورپردازی

یکی از مهم ترین مواردی که می تواند طرح ریزی محوطه سبز باغ شما را خاص کند، نورپردازی درست و مناسب آن می باشد. نورپردازی مناسب، باعث می شود زیبایی فضای باغ چشمگیر تر باشد و نظر هر بیننده ای را به خود جلب کند.

اینکه چراغ ها کجا قرار بگیرند، رنگ و جنس آن ها چگونه باشد و… همه باید توسط یک متخصص انجام شود چرا که به دقت، توجه و تجربه کافی نیاز دارد تا بتواند محیطی زیبا برای مخاطب ایجاد کند.

گل کاری

ایجاد باغچه هایی با گل های زیبا و رنگارنگ می تواند چهره ی باغ را به خوبی تغییر دهد. همه ما از تاثیر گل ها و درختان بر روی روحیه انسان اطلاع داریم. زیبایی آن ها به خوبی می تواند استرس و خستگی روزمره را از ذهن شما پاک کرده و آرامش را به شما هدیه دهد. البته برای اجرای گلکاری و انتخاب نوع گل ها نیاز است تا از متخصصان و باغبان های حرفه ای کمک گرفته شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *