به طراحی , اجرا و نگهداری فضای سبز گروه آیسان خوش آمدید

طراحی و اجرای روف گاردن در کرج

طراحی و اجرای روف گاردن در کرج

 

روف گاردن در کرج

طراحی و اجرای روف گاردن در بسیاری از ساختمان های نوساز امروزی مورد توجه قرار گرفته است. به علاوه افراد در ساختمان های قدیمی نیز با درست کردن مکانی سرسبز بر روی بام خانه، ظاهری امروزی به ساختمان خود می دهند.  صرف نظر از این موارد مکانی دنج برای دور هم جمع شدن و خوش گذرانی ساکنین را ایجاد می کنند. روف گاردن یک کلمه انگلیسی هست که به معنای باغچه ای می باشد که بر روی پشت بام ساخته شده است. آپارتمان نشینی در شهر های بزرگی همچون تهران و کرج باعث شده است تا سطح فضای سبزی که در دسترس افراد است کاهش پیدا کند.

در خانه های ویلایی قدیمی، وجود حیاط، باغچه های شخصی و گل و گیاه های زیبا، مکانی آرام و دنج را برای استراحت به وجود می آورد. برای برگرداندن آرامش و حس طراوت به خانه های امروزی روف گاردن طراحی می شود. طراحی و اجرای روف گاردن در کرج تنها مختص به ساختمان های چند طبقه و برج ها نیست بلکه امکان پیاده سازی برای خانه های ویلایی و یا هر خانه ای که بامی عایق بندی و زهکشی شده است را دارد. بنابراین با خیالی آسوده روف گاردن در کرج و یا سایر مناطق دیگر برای همه نوع خانه های آپارتمانی و ویلایی قابل طراحی و اجرا می باشد.

 

آیسان گروپ با سال ها فعالیت موفق در زمینه طراحی و اجرای روف گاردن توانسته بالاترین رتبه را در میان رقبا به خود اختصاص دهد. همچنین این تیم حرفه ای تمامی خدمات مربوط به روف گاردن در کرج را هم انجام می دهد.

 

طراحی روف گاردن در کرج

 

طراحی روف گاردن در کرج

در ساختمان های قدیمی خیلی از پشت بام خانه ها استفاده نمی شد و در اکثر خانه ها بلا استفاده و یا کم استفاده واقع شده بود. با گذشت زمان و ساخت قرنیز های چند سانتی متری در بام ها، کم کم از پشت بام برای گذراندن وقت و استراحت استفاده شد. اگر از قدیمی ها بپرسید، اکثرا به یاد دارند زمانی را که در شب های گرم تابستان بر روی بام می خوابیدند و ستاره ها را تماشا می کردند.

سال 1882 بود که روف گاردن برای اولین بار در شهر نیویورک ساخته شد. این ایده مورد استقبال قرار گرفت و آنقدر رواج یافت که در هر شهری نمونه هایی از آن را می توان یافت. طراحی روف گاردن در کرج برای اکثر ساختمان های به روز انجام می شود و مکانی سرسبز را برای فرار از استرس روزانه به دلیل زندگی در یک شهر شلوغ ایجاد می کند.

روف گاردن می تواند طوری طراحی شود که به طور جزئی و یا کلی با گیاهان پوشیده شده باشد. برای کاشت گیاهان محیطی ضد آب تشکیل می دهند و آن ها را در یک غشای زهکشی شده می کارند. به علاوه روف گاردن ممکن است شامل لایه های اضافه تری مانند سد کردن ریشه ها، سیستم زهکشی و… می باشد. تمام این لایه ها برای جلوگیری از آسیب رساندن به زیر ساخت های سقف طراحی و تعبیه می شوند.

شاید جالب باشد که بدانید در صورت طراحی و اجرای اصولی روف گاردن، دوام پشت بام بیشتر می شود. گیاهان باعث ایجاد اکسیژن بیشتر و سایه می شوند که در هنگام گرمای شدید از برخورد مستقیم آفتاب با سقف جلوگیری می شود. در نتیجه می توان گفت سقف های طراحی شده با روف گاردن، دو برابر سقف های سنتی عمر می کنند.

 

اجرای روف گاردن در کرج

 

اجرای روف گاردن در کرج

اجرای روف گاردن در کرج انواع مختلفی دارد و به سبک های مختلفی پیاده سازی می شود. هر کدام از مدل های روف گاردن با توجه به انتخاب مشتری، قابلیت طراحی و پیاده سازی در ابعاد مختلف را دارد. در واقع می توان گفت که همه چیز بستگی به سلیقه، متراژ و بودجه شما دارد. برای مثال اگر قصد دارید از روف گاردنی که به سبک متراکم طراحی شده استفاده کنید باید پشت بام ساختمان شما زیر ساختی مشابه زمین داشته باشد تا بتواند حجم زیاد مصالح و خاک را تحمل کند.

در صورتی که خیلی به پیاده سازی این مدل روف گاردن علاقمند هستید اما ساختمان شما استحکام لازم برای تحمل بار زیاد آن را ندارد می توانید از روش های ویژه ی بالا بردن استحکام ساختمان استفاده کنید. البته باید در نظر داشته باشید که این کار می تواند هزینه ی زیادی را برای شما به وجود بیاورد.

در غیر این صورت می توانید از سایر مدل ها استفاده کنید. برای مثال، روف گاردن وسیع مدل دیگری از روف گاردن است که برای پیاده سازی آن نیاز به استحکام بسیار زیاد ساختمان نیست و به راحتی بر روی بام های کم عمق قابل پیاده سازی می باشد. این نوع روف گاردن در مقایسه با روف گاردن مدل وسیع، هزینه کمتری برای اجرا خواهد داشت و براحتی می توانید روف گاردن در کرج را برای آپارتمان خود پیاده سازی کیند.

سایر مدل های روف گاردن شامل روف گاردن جعبه ای، ترکیبی و… می باشد که هر کدام دارای ویژگی های مختص به خود می باشند. شما می توانید برای انتخاب بهترین و مناسب ترین مدل روف گاردن در کرج برای ساختمان خود، با یک طراح حرفه ای مشورت کنید و در نهایت با برآورد هزینه و با در نظر گرفتن شرایط مد نظرتان، بهترین گزینه را انتخاب کنید.

 

اجرای روف گاردن در کرج خود را به گروه آیسان خلیلی بسپارید تا با تضمینی از بهترین طراحی و پیاده سازی آن تا سالهای زیادی خیال تان آسوده باشد.

 

کرج

کرج مرکز استان البرز می باشد که یکی از کلان شهر های کشور ما، ایران، محسوب می شود. با جمعیتی که این شهر دارد توانسته است رتبه چهارمین شهر شلوغ ایران را به خود اختصاص دهد. این کلان شهر در کوهپایه های البرز مرکزی واقع شده است که تا قبل از تشکیل استان البرز، جزوی از استان تهران محسوب می شد. این شهر بسیار مهاجر پذیر بوده و به همین علت لقب ایران کوچک را به خود اختصاص داده است.

به طور کلی منطقه کرج مانند اکثر قسمت های استان البرز، در فصول سرد سال بارش های زیادی دارد که این بارش های جوی تا اواسط اردیبهشت ماه ادامه دارد.

 

اقلیم کرج

کرج از نظر اقلیمی نسبت به استان تهران خنک تر و مرطوب تر می باشد و این اختلاف در تمامی فصول سال احساس می شود. دلیل این اختلاف دما، نزدیک تر بودن کرج به ارتفاعات شمالی می باشد. دامنه های ارتفاعات شمالی در هنگام شب به دلیل وزش باد از کوه به دشت سرد تر می شود. بارش هایی که در هنگام تابستان در کرج ایجاد می شود، معمولا به دلیل برخورد دو توده گرم جنوبی و سرد شمالی می باشد که گاهی در نهایت منجر به سیل می شود.

با توجه به میانگین دمای سالیانه ثبت شده از این شهر، تیر ماه با میانگین دمای 26 درجه گرم ترین و دی ماه با میانگین دمای 1.2 درجه سردترین ماه در شهر کرج می باشد. با توجه به رو به رشد بودن شهر کرج و افزایش تردد وسایل حمل و نقل، وجود کارخانه ها و شهرک های صنعتی و سایر عوامل باعث آلودگی این شهر شده است به گونه ای که در فصول سرد سال مانند پاییز و زمستان وارونگی هوا به وضوح قابل لمس است.

 

 

اشتراک گذاری

مقالات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.