به طراحی , اجرا و نگهداری فضای سبز گروه آیسان خوش آمدید

 طراحی و اجرای فضای سبز در جاده چالوس

طراحی و اجرای فضای سبز در جاده چالوس کرج

 

جاده چالوس یکی از قدیمی ترین و زیبا ترین راه های شمالی در کشور ما محسوب می شود. این جاده از کرج شروع می شود و به شهر چالوس در نزدیکی دریا خزر می رسد. زیبایی طبیعت این جاده زبان زده همه شده است. به طوری که همه ما  تعریف جاده چالوس را بار ها و بار ها شنیده ایم تا جایی که وقتی حرفی از شمال پیش می آید فورا یاد چالوس و زیبایی هایش میافتیم.

این تعریف و تمجید ها بی خود و بی جهت نیست، زیبایی این جاده به حدی است که می گویند جاده چالوس یکی از زیباترین جاده ها در جهان است. بیشتر افرادی که می خواهند به شمال بروند اولین جای که به ذهنشان می رسد جاده چالوس است.

برای دریافت مشاوره در زمینه طراحی و اجرای فضای سبز در جاده چالوس با ما تماس بگیرید.

 

طراحی و اجرای فضای سبز در جاده چالوس

 

در این جاده شما شاهد جنگل های سر سبز با پوشش گیاهی متنوعی خواهید بود که چشم ها را به خود جذب می کند. هوای این منطقه این جزو آب هوای معتدل است. زیبایی های این منطقه محدود به جنگل های سرسبزش نمی شود و شما در این جاده شاهد رودخانه های پر آب و آبشار های متعددی خواهید بود. در این منطقه چشمه های آب شیرین فراوانی نیز وجود دارد که آب آنها خاصیت دارویی نیز دارد.

از آن جایی که این منطقه یکی از پر بازدید ترین مناطق توریستی در ایران می باشد و سالانه میلیون ها توریستی و مسافر خارجی و داخلی را به خود جذب می کند، پروژه های طراحی و ایجاد فضای سبز در جاده چالوس یکی از نیاز های این منطقه است. در است که این منطقه پوشش گیاهی زیادی دارد، اما وجود فضا های سبز در این منطقه نیز لازم و ضروری است. وجود فضا های سبز با امکانات رفاهی برای مسافرانی که از راه دور به این منطقه سر می زنند از واجبات است.

 

اجرای فضای سبز در جاده چالوس کرج

طراحی فضای سبز در جاده چالوس

اولین سوالی که ممکن است ذهن شما را به خود درگیر کند این است، که در مناطق شمالی که پوشش گیاهی متنوع و زیادی وجود دارد، چرا نیاز به ایجاد فضا های سبز است؟ نیاز به فضای سبز در محیط های شهری که به دلیل افزایش جمعیت انسان ناگزیر شده است، که طبیعت را از بین ببرد یکی از واجبات است.

وجود فضا های سبز در شهر ها برای زیبایی و همچنین پاکسازی هوا لازم و ضروری است. امروزه هدف از ساخت فضا های سبز با گذشته فرق کرده است و تنها برای زیبایی و پاکسازی هوا صورت نمی گیرد، بلکه با هدف ایجاد فضایی برای تفریح و آسایش مردم انجام می شود.

از آن جایی که همه انسان ها بودن در طبیعت را دوست دارند و از آن انرژی می گیرند، طراحان فضای سبز سعی می کنند تا با طراحی فضاهای سبز تا حدی این نیاز را بر طرف کنند. ایجاد فضای سبز در جاده چالوس به دلیل اینکه این منطقه جزو پر بازدیدترین مناطق کشور است و افراد زیادی از خارج و داخل کشور به این منطقه می آیند و جود فضا های سبز با امکانات رفاهی یکی از نیاز های اساسی در این منطقه می باشد.

انجام فضای سبز در جاده چالوس باید به گونه ای باشد که علاوه بر امکانات رفاهی مانند، سرویس های بهداشتی، نماز خانه، آبدارخانه، سوپر مارکت، آلاچیق و پارکینگ و.. شامل زیبایی های طبیعی و درخت و دریاچه های مصنوعی نیز باشد. تمامی این موارد در کنار هم می تواند باعث شود که هم فضای شهر زیبا تر شود و هم مسافران رفاه باشند.

 

اجرای فضای سبز در جاده چالوس

اجرای فضای سبز در جاده چالوس

بعد از طراحی فضای سبز در جاده چالوس نیاز به اجرای آن است. برای اجرای پروژه های فضای سبز نیاز به مهندسان و کار گران است. برای اجرای فضای سبز در جاده چالوس نیاز به درختان و پوشش گیاهی است که با آب و هوای این منطقه سازگاری داشته باشند. چمن های مصنوعی، بوته های گل، نهال درخت، سنگ های تزئینی، سنگ فرش و… از مصالح و وسایل لازم برای اجرای فضای سبز در جاده چالوس می شود.

در زمان اجرای فضای سبز باید از مصالح و موادی استفاده شود که علاوه بر استحکام باعث زیبایی فضا نیز شود. به عنوان مثال استفاده از سنگ برای فرش کرد پیاده رو ها علاوه بر اینکه مقاوم هستند و زود تخریب نمی شوند، باعث طبیعی تر شدن فضای سبز نیز می شود و زیبایی خاصی به فضا می دهد. همچنین ساخت میز و صندلی، آلاچیق، سطل های زباله و.. با مصالح طبیعی مانند چوب و سنگ می تواند زیبایی فضا را دو چندان کند.

گروه طراحی فضای سبز آیسان خلیلی آذر

گروه طراحی فضای سبز آیسان خلیلی آذر با در اختیار داشتن یک تیم مجرب و حرفه ای و به روزترین اطلاعات در زمینۀ طراحی محوطه پس از بررسی موقعیت زمین شما هرگونه برآورد هزینه و زمانی را انجام داده و بهینه ترین و زیباترین طرح را همراه با استانداردهای لازم به مرحله اجرا در می آورد. این گروه همچنین در زمینۀ نگهداری گل و گیاهان آپارتمانی، نگهداری و احداث باغات کشاورزی، طراحی و اجرای فضای سبز در جاده چالوس و سایر استان ها، گیاه پزشکی، احداث دیوار سبز و روف گاردن مشاوره های لازم را به مشتریان عزیز خود ارائه می دهد.

 

درباره منطقه جاده چالوس کرج

درباره منطقه جاده چالوس

جاده چالوس یکی از جاده های زیبا و قدیمی در منطقه شما کشور می باشد، که با پوشش گیاه و جانوری متنوعی که دارد، مرکز توجه همگان قرار گرفته است. این جاده در همه فصل های سال زیبایی های خاصی دارد که همه را به خود مجذوب می کند.  این جاده از شهر کرج شروع می شود و به شهر چالوس در استان مازندران می رسد، طول این جاده حدودا 160 کیلو متر می باشد.

برای رفتن از کرج تا مازندران از راه جاده چالوس به دلیل پیچ و خم های این جاده ممکن است 5 تا 6 ساعت طول بکشد. علاوه بر پیج و خم جاده زیبایی های طبیعت این منطقه نیز از سرعت ماشین ها می کاهد و این مدت زمان را بیشتر می کند. در این منطقه رودخانه های پر آب زیادی نیز در جریان است که باعث سر سبز شدن نواحی کناری خود می شوند. علاوه بر موارد گفته شده تونل های که در این جاده وجود دارند نیز بسیار زیبا و دیدنی هستند. در ادامه شما را بیشتر با چالوس و زیبایی هایش آشنا خواهیم کرد.

قدمت جاده چالوس

همانطور که قبلا به آن اشاره کردیم، جاده چالوس یکی از قدیمی ترین راه های شمالی در کشور ما می باشد. ساخت جاده چالوس در طول زمان اتفاق افتاده و ابتدا یک مسیر خاکی بوده که رفت آمد از آن جا تنها با اسب و چهار پایان صورت می گرفت. از آن جایی که این منطقه زیبایی های زیادی داشته است، مردم را به خود جذب کرد و مردم پایتخت از این راه علاوه بر رفتن به مناطق شمالی استفاده می کردند، برای تفریح نیز به آن جا سر میزدند.

بعد از گذشت مدت زمانی نه چندان طولانی عده زیادی با این جاده آشنا شدند و رفت و آمد از آن بیشتر و بیشتر شد. بعد از به تخت نشستن رضا خان با دستور او این راه باز سازی شد. بعد از اتمام ساخت و ساز جاده چالوس این جاده به عنوان یکی از راه های مهم و اصلی در منطقه شمال کشور شناخته شد و از آن زمان تا کنون روز به روز در حال پیشرفت بوده است. به طور کلی حدودا 10 سال ساخت جاده چالوس همراه با تونل هایش  طول کشیده است.

 

زیبایی جاده چالوس

در جاده چالوس چه زیبایی های وجود دارد؟

اولین سوالی که افراد قبل از رفتن به چالوس می پرسند این است که در این جاده چه زیبایی های وجود دارد؟ بعد از آشنا شدن با زیبایی های این جاده حتما وسوسه خواهید شد که برای یکبار هم که شده به آن جا سر بزنید. همه ما می دانیم که مناطق شمالی کشور به سر سبزی و جنگل های انبوه و آب و هوای معتدل مشهور هستند. البته که همین طور نیز هست. جاده چالوس هم از این زیبایی ها محروم نیست، بلکه بیشتر این زیبایی ها را نیز سهم خود کرده است.

در جاده چالوس شما شاهد پوشش گیاهی بسیار متنوعی خواهید بود که شامل درختان کهن و بلند است که باعث شده است جاده چالوس زیر سایه این درختان پنهان شود و شما در طول این مسیر هوای خنکی را تجربه کنید. در این مسیر شما می توانید مکان های سر سبز و جذابی را مشاهده کنید که شما را وسوسه می کنند ماشین را نگه دارید و برای مدتی در آن جا استراحت کنید و یک چای خوشمزه نوش جان کنید.

زیبایی های این منطقه با رودخانه های پر آب و چشمه های آب شیرین بیشتر می شود. صدای خروشان رودخانه ها روح شما را نوازش می کند. شما رد این رودخانه ها می توانید تفریحاتی مانند شنا کردن و ماهی گیری را نیز انجام دهید.

حیوانات جاده چالوس

حیوانات متنوع نیز در این جنگل ها وجود دارد. پرندگان گوناگون که صدای دل نشینی نیز دارند، باعث آرامش بخش شدن فضای داخل جنگل های جاده چالوس می شوند. شما در این جنگل ها می توانید انواع پوشش گیاهی و حیوانی را مشاهده کنید. همچنین در کنار رودخانه های این منطقه شاهد رستوران های با صفایی خواهید بود که علاوه بر غذا های خوش مزه ، فضای دلنشینی نیز دارند. از خوبی های جاده چالوس این است که در هر فصلی که به آن جا بروید زیبایی های خاصی برای شما دارد.

در فصل بهار و تابستان شاهد سر سبزی زیادی در این منطقه خواهید بود. در فصل پاییز رنگین کمانی از درختان خواهید دید که از رنگ های زرد، نارنجی، قرمز، قهوه ای، بنفش و سبز ساخته شده است.

در فصل زمستان نیز منطقه ای پوشیده از برف را خواهید دید. خلاصه جاده چالوس برای هر فصل چیزی در آستین دارد که برای شما رو کند. اگر قصد سفر به شمال را دارید، جاده چالوس را نباید فراموش کنید چون مطمئنا لحظات خاطره انگیزی را آن جا خواهید داشت.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *