به طراحی , اجرا و نگهداری فضای سبز گروه آیسان خوش آمدید

طراحی و اجرای فضای سبز در چهار باغ

طراحی و اجرای فضای سبز در چهار باغ

فضای سبز در چهارباغ

آیا با ایجاد فضای سبز در چهار باغ آشنایی دارید؟ آیا می دانید منطقه چهار باغ کرج چه ویژگی هایی دارد؟ آیا با مزایای اجرای فضای سبز در چهار باغ آشنایی دارید؟ آیا می دانید برای خلق فضای سبز در چهار باغ باید به چه نکاتی توجه کرد؟

در پاسخ به این سوالات باید گفته شود که طراحی و اجرای محوطه سبز شهری در واقع ایجاد آن است، که در آن انواع گل و گیاه، چمن، درخت و درختچه کاشته می شود. تا علاوه بر احداث محوطه ای سبز یک محیط زیبا نیز به وجود بیاید، تا آلودگی های موجود در شهر کاهش یابد. چهار باغ یک منطقه بسیار زیبا در کرج است که سالانه توریست های زیادی به آنجا سفر می کنند به همین دلیل ایجاد فضای سبز در چهار باغ از اهمیت ویژه‌ ای برخوردار است زیرا نمای زیبای شهر در جذب توریست تاثیر زیادی خواهد گذاشت.

در ادامه مطالب با ما همراه باشید تا در این باره اطلاعات بیشتری در اختیار تان قرار دهیم.

 

 

محوطه سبز هر ساختمان یا ویلا محیطی است که علاوه بر پاکسازی هوای محیط و کاهش آلاینده های مضر و همچنین کاهش آلودگی صوتی اطراف، زیبایی و آرامش را به افراد ساکن هدیه می دهد. بنابراین چنین فضایی نیاز به رسیدگی منظم و طراحی اصولی دارد. برای یک طراحی فضای سبز اصولی و چشم نواز بایستی یکسری آیتم های طراحی را مد نظر قرار داد؛ بدین منظور بهتر است به تیمی برای خلق فضای سبز در چهار باغ مراجعه کنید که در این زمینه از تجربه و دانش کافی برخوردار باشند. تیم مجرب احداث فضای سبز آیسان خلیلی با در اختیار داشتن تجربه و تکنولوژی به روز و همچنین کادر حرفه ای شما را در این زمینه همراهی می کنند.

                      برای دریافت مشاوره در زمینه ساخت فضای سبز در چهار باغ با ما تماس بگیرید.

طراحی فضای سبز چهارباغ

طراحی و اجرای فضای سبز در چهار باغ

ایجاد محوطه سبز دارای دو مرحله طراحی و اجرا است که این دو مقوله جدا از هم می باشند و هر یک از آن ها دارای مراحل و نیاز های خاص خود می باشند، که باید به هر یک از آن ها به طور جداگانه پرداخته شود.

اگر شما می خواهید محیط سبز مورد نظرتان در چهار باغ کرج به طور کامل و ایده آل مورد دید قرار بدهید، باید علاوه بر مرحله طراحی در مرحله اجرا به طور بی نقص عمل کنید. در واقع باید گفته شود که روش های ایجاد فضای سبز در چهار باغ به مساحت فضای مورد نظر بستگی دارد، و نمی توان در مساحت مورد نظر برای ایجاد محوطه سبز روش های خارج از اندازه را در نظر گرفت.

باید قبل از هر چیزی با در نظر گرفتن فضای مورد نظر و ویژگی ها و المان های آن تکنیک های اجرا را پیاده‌ سازی کرد. برای مثال باید گفته شود که، در بعضی از زمین ها می توان بیشترین قسمت را مخصوص کاشت چمن قرار داد و در مکان های دیگر به دلیل دارا بودن شیب نمی توان چمن کاشت و باید فضای انتخابی را با کاشتن درخت و نهال به وجود آورد.

طراحی فضای سبز در چهار باغ

چهار باغ یک منطقه با آب و هوای بسیار مناسب و متعادل است، بنابراین باید در طراحی و مدل سازی فضای سبز آن دقت لازم را داشت تا بتوان یک محیط زیبا و دلنشین به وجود آورد.

در طرح ریزی فضای سبز در چهار باغ باید به نکات زیادی توجه داشت، تا مراحل طراحی به درستی انجام شود. در ادامه ی مقاله مراحل طراحی بیان شده است:

اولین مرحله: باید نیاز، منابع، طرح و قوانین فردا را شناسایی کرد.

دومین مرحله: باید منابع و نیاز ها را تحلیل کرد و با قوانین فردا تطبیق داد.

سومین مرحله: در این مرحله باید اقدامات را با شرایط محیط مورد نظر تطبیق داد.

چهارمین مرحله: طراحی باید با توجه به جزئیات محیط انجام شود.

در پیکربندی فضای سبز در چهار باغ، باید محل کاشت درختان و گیاهان را طوری طراحی کرد که محیط کافی برای بعد از رشد وجود داشته باشند.

اجرای فضای سبز در چهارباغ

اجرای فضای سبز چهار باغ

همان طور که می دانید اجرای فضای سبز در چهار باغ مزایای زیادی دارد که به وجود آوردن آن در محل زندگی احساس مثبتی برای افراد به وجود خواهد آورد. لازم به ذکر است که ساخت محوطه سبز یک کار تخصصی است که باید متخصصان آن را انجام دهند، تا یک اثر زیبا و ماندگار به وجود بیاید. برای عملی کردن این امر باید به موارد زیادی توجه داشت که برخی از آن ها در ادامه بیان شده اند:

اقلیم:

یکی از عوامل تاثیر گذار در انتخاب مصالح و گیاهان مورد استفاده در ایجاد محیط سبز چهار باغ اقلیم آن منطقه است اگر گیاهان و مصالح مناسب با اقلیم منطقه را انتخاب کنید محوطه سبز ماندگاری بیشتری خواهد داشت.

خاک:

جنس و نوع خاک نیز یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار است. زیرا گیاهان از طریق خاک تغذیه خواهند کرد، لازم به ذکر است که برای رشد سریع گیاهان، افزودن خاک مرغوب به باغچه الزامی است.

انتخاب گیاهان :

اصلی ترین عضو در بخش ایجاد محوطه گیاهان می باشند. بنابراین باید گیاهان مطابق با منطقه کاشته شوند. برخی از عوامل تاثیر گذار در انتخاب گیاه عبارتند از: خاک، نیاز به نور و سایه، حضور کودکان در محیط و اقلیم محیط

 کاربری فضا:

با توجه به محیط مورد نظر برای ایجاد محوطه سبز الزامات و عناصر کاربردی گوناگون هستند، بعضی از عناصر مثل آتش دان، مبلمان آبنما و آلاچیق در احداث محوطه ای سبز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

 

تیم مجری فضای سبز آیسان خلیلی آذر

تیم مجری فضای سبز آیسان خلیلی آذر با در اختیار داشتن یک تیم مجرب و حرفه ای و به روزترین اطلاعات در زمینۀ طراحی محوطه پس از بررسی موقعیت زمین شما هرگونه برآورد هزینه و زمانی را انجام داده و بهینه ترین و زیباترین طرح را همراه با استانداردهای لازم به مرحله اجرا در می آورد. این گروه همچنین در زمینۀ نگهداری گل و گیاهان آپارتمانی، نگهداری و احداث باغات کشاورزی، خلق فضای سبز در چهار باغ و سایر استان ها، گیاه پزشکی، احداث دیوار سبز و روف گاردن مشاوره های لازم را به مشتریان عزیز خود ارائه می دهد.

 

 

چهارباغ کرج

ویژگی منطقه چهار باغ در کرج

یکی از مناطق مهم گردشگری در استان کرج چهار باغ است که وجود زمین های فراوان کشاورزی و باغ داری باعث اهمیت یافتن این منطقه شده است. افراد این منطقه به گل کاری و نمایش گل های زیبا علاقه زیادی دارند، به همین علت فضای سبز زیادی در این منطقه اجرا می شود. شایان ذکر است که گردشگران و مسافران فراوانی برای مسافرت به چهار باغ می روند. یکی دیگر از امتیازات مهم این منطقه دارا بودن خاک حاصل خیز و آب و هوای متعادل می باشد.

این منطقه دارای میوه های فصلی مثل گردو، زردآلو، هلو، گیلاس، آلبالو، انجیر، شابلون و … می باشد. همچنین این نکته نیز باید ذکر شود که مناطق دیدنی و معروف منطقه زیاد است. به همین دلیل باید این مورد مهم برای چنین منطقه‌ای مورد توجه قرار بگیرد.

سخن پایانی

همان طور که در مطالب بالا متوجه شدید، چهار باغ یک منطقه سرسبز و زیبا در استان کرج است که به دلیل آب و هوای متعادل و خاک حاصل خیز فضای های سبز زیادی در سطح آن به وجود آمده است، برای ساختن فضای سبز در چهار باغ باید به نکات زیادی توجه داشت، تا بتوان یک فضای مناسب و زیبا به وجود آورد. همان گونه که مستحضر هستید سالانه توریست های زیادی به این منطقه سفر می کنند، به همین دلیل باید با ایجاد یک محیط سبز بی نظیر توجه آنان را به منطقه جلب کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *