به طراحی , اجرا و نگهداری فضای سبز گروه آیسان خوش آمدید

طراحی فضای سبز ویلا

طراحی فضای سبز ویلا

فضای سبز و طبیعت، به واسطه انتقال حس آرامش به مخاطبان خود، همیشه خاص و محبوب هستند. حتی یک گلدان کوچک گل در فضای اطراف شما تغییر شگرف و روح نوازی ایجاد می کند. ویلا ها از جمله ساختمان هایی هستند که معمولا محوطه سبز خاصی دارند.

این تفرجگاه ها عموما در زمان استراحت و تفریح مورد استفاده و اسکان قرار می گیرند. بنابراین خیلی مطلوب و خوشایند است اگر در طرح‌ریزی فضای سبز ویلا دقت و حساسیت به خرج داد زیرا این حساسیت سبب خلق یک فضای زیبا و دلنشین می شود.

این زیبایی باعث می شود که استراحتی لذت بخش و اوقاتی دلنشین را رقم بزند. آیا در این باره چیزی می دانید؟ آیسان گروپ در این زمینه توجه شما را به سمت نکات فراوان جذابی جلب می نماید.

 

رنگ در فضای ویلا

طراحی فضای سبز

برای طراحی دکوراسیون یک فضا باید دانش و علم تخصصی و مرتبط داشت.  ضمن اینکه در کنار آن بایستی مجهز به قوه خلاقیت و ذوق و سلیقه هنری بود. در طراحی فضای سبز ویلا باید به نکات متعددی توجه نمود. به هر حال در انجام هر کاری باید از قوانین و اصول خاصی پیروی نمود.

در اجاره نمودن یک ویلا، دکور و آرایش بیرونی فضا برای مخاطبان بسیار مهم است. افراد از طبیعت برای دریافت احساس آرامش، راحتی و سلامتی بهره می گیرند. شایان ذکر است که بدون توجه به ابعاد یک ویلا می توان این محوطه سبز را به شکل های مختلفی خلق نمود، فارغ از این که ساختمان مد نظر شما کوچک یا بزرگ باشد.

·       ارزیابی محوطه ویلا

قبل از اعمال تغییرات در فضا و ایجاد محوطه سبز ویلا باید یک برنامه درست را طی نمود.  ابتدا محیط را از جوانب مختلف بررسی کنید. ببیند جهت نور، وزش باد، سایه و آفتاب کجای ساختمان است. متراژ محیط و نقاط خاص را مورد ارزیابی قرار دهید.

سپس آن را در یک نرم افزار مربوطه به صورت سه بعدی طراحی نمایید. فضا سازی سه بعدی امکان مانور و تغییرات دلخواه زیادی را به شما می دهد. پس از انتخاب طرح نهایی، محل المان های مختلف  و میزان آن ها، وارد مرحله عملیاتی شوید.

·       هماهنگی در فضا سازی

در فضای سبز ویلا به وحدت و هماهنگی بین عناصر مخلتف توجه نمایید. در این فضا قرار است تلفیقی مناسب از طبیعت، عناصر زینتی و بنای ساختمانی وجود داشته باشید. بایستی در یک مسیر مشترک و مضمون واحد کنار هم قرار بگیرند.

تکرار در عناصر موجود، نظم در قرار گیری فاکتورهای مختلف و اصول کنتراست، به ایجاد این هماهنگی کمک می نماید. در واقع این موضوع می تواند باعث ایجاد محیطی دلنواز و پر مخاطب شود.

وجود هماهنگی و وحدت در یک محیط می تواند در جهت هدف برپایی آن محیط پیش برود. یک ویلا در اصل زمانی را برای استراحت آرام و بی دغدغه افراد و مسافران فراهم می کند. این حس بایستی در المان های مختلف و چینش مناسب آن ها حضور داشته باشد.

 

فضای سبز ویلا

·       رنگ بندی در فضای سبز ویلا

در مدلسازی فضای سبز ویلا قرار نیست فقط از رنگ سبز کمک بگیرید. در این طراحی انواع رنگ با درجه های کم و زیاد مورد استفاده قرار می گیرند. فقط کافیست هر رنگ را به خوبی بشناسید.

بدانید کدام یک رنگ گرم بوده و کدام یک سرد می باشد.  گیاهان اغلب در رنگ سبز به فضا اضافه می شوند. اما در این بین گل ها نقاط قوت و متغیر محسوب می شوند.

اغلب ویلاها یک فضا برای احداث حوض بزرگ و یا استخر دارند. رنگ آبی در این مکان اختصاصی، جلوه زیبا و پر از آرامشی را رقم می زند. استفاده از سنگ و صخره در کنار این طراحی فضا می تواند طبیعت را در محوطه شما زنده کند.‌

·       ابعاد ویلا

در طراحی فضای سبز ویلا به محوطه ویلای مورد نظر توجه کنید. برخی معتقدند برای یک ویلای کوچک امکان مانور زیادی بر روی فضای سبز آن وجود ندارد. اما کاملا در اشتباه هستند.

کمبودها باید افراد را به سمت خلاقیت بکشاند. اگر محوطه ویلای شما بزرگ باشد، امکان ساخت و طراحی به صورت گسترده وجود دارد. اما اگر فضای کافی ندارید از پشت بام ها می توانید استفاده کنید. امروزه در بالکن ها و سقف ها مناظر طبیعی زیبایی به چشم می بینیم.

روف گاردن واژه ای است که در عصر حاضر بسیار به گوش می خورد. با کوچک شدن ساختمان ها و حالت آپارتمانی شدن آن ها گرایش به این نوع فضاسازی ها بیشتر شده است.

جمع بندی

در روند فضای سبز ویلا به اعمال نکات گفته شده توجه نمایید. در آیسان گروپ راهنمایی های زیادی در این زمینه وجود دارد. آیسان گروپ یک مجموعه توانمند می باشد که در زمینه طرح‌ریزی فضای سبز ویلا کارهای خلاقانه و تخصصی زیادی را به انجام  رسانده است. به این طریق می توانید یک ویلای زیبا و چشم نواز را خلق کنید. به نحوی که بینندگان نیز از دیدن آن لذت ببرند.

اما قبل از همه این نکات حتما به سبک مورد نظر خود در طراحی معماری توجه نمایید. امروزه به راحتی می توان هر سبک فضایی را خلق نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *